У Луцьку оштрафували підприємця, який хотів відкупитися від адмінвідповідальності

фото з gp.gov.ua

Луцький міськрайонний суд Волинської області  оштрафував на 8,5 тисяч гривень місцевого жителя, який дав хабара поліцейському. За 10 тисяч гривень чоловік хотів відкупитися від обвинувачення щодо порушення правил про валютні операції. Про це «Ні корупції!» довідався з Єдиного державного реєстру судових рішень.

У січні цього року, перебуваючи в приміщенні Управління Захисту Економіки у Волинській області ДЗЕ Національної поліції України,  обвинувачений дав неправомірну вигоду в сумі 10 000 гривень старшому оперуповноваженому відділу поліції за вирішення питання про непритягнення  його до адміністративної відповідальності за ст. 162 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил про валютні операції).

Обвинуваченим є місцевий підприємець Олександр Кондрус.  У суді він свою вину у вчиненні інкримінованого злочину визнав повністю.

Взявши до уваги, що обвинувачений не судимий, до кримінальної відповідальності не притягувався, вину визнав, у вчиненому щиро розкаявся, одружений, і на його утриманні  - малолітня дитина, суд призначив йому покарання - штраф у вісім тисяч п'ятсот гривень. Хоча ч.1 ст. 369. Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі передбачає як максимальне покарання – до чотирьох років обмеження волі.

На підставі ст.ст. 96-1, 96-2 КК України десять тисяч гривень хабара конфіскували в дохід держави.