Фіктивні технагляд та акти виконаних робіт – майстер-клас ремонту школи від юр’ївських підприємців та чиновників

Колаж із відкритих джерел

У грудні 2017 року комунальне підприємство  «Юр'ївський районний центр з обслуговування закладів освіти» однойменної районної ради Дніпропетровської області та приватне підприємство «ЕВРОТЕК ПЛЮС» уклали договір на капітальний ремонт (часткову заміну дверей) у Шандрівському навчально-виховному комплексі вартістю у 153 тис. грн. Але, як повідомляється у Єдиному реєстрі судових рішень України, в  акти виконаних робіт були внесені неправдиві дані. У подальшому слідство та суд оцінили шкоду охоронюваним законом державним інтересам саме в таку суму і визначили її як істотну. Як з’ясував «Ні корупції!», це не єдина угода між цим замовником та виконавцем.

Узявши підряд, директор ПП «ЕВРОТЕК ПЛЮС» по його закінченні вніс неправдиві дані про виконання робіт у відповідні акти за грудень 2017 року «з метою отримання бюджетних коштів за роботи, які передбачені проектно-кошторисною документацією, але які фактично виконані не були». Акт приймання виконаних будівельних робіт директор ПП Віктор Мошнов завірив печаткою «ЕВРОТЕК ПЛЮС».

За відповідною угодою, технагляд здійснював ФОП "Кузьменко О.П.".  За 2,3 тисячі гривень він мав проконтролювати  виконання будівельних робіт на об'єкті, застосування матеріалів, виробів, обладнання,  обсяги та якість виконаних робіт.

Згідно з вироком Юр'ївського районного суду Дніпропетровської області, пан Кузьменко, «неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, у грудні 2017 року …не перевірив фактичні обсяги виконаних будівельних робіт з тими обсягами робіт, що відображені в акті приймання виконаних будівельних робіт …підписав як інженер з технічного нагляду та завірив відтиском печатки наданий йому директором приватного підприємства «ЕВРОТЕК ПЛЮС» акт приймання виконаних будівельних робіт».

Після директора ПП та ФОП документ підписала директор Комунальної установи «Юр'ївський районний центр з обслуговування закладів освіти», «будучи введеною в оману». Виконавці нібито переконали директорку у виконанні будівельних робіт у повному обсязі.

«Таким чином, інженер з технічного нагляду …заподіяв шкоду охоронюваним законом державним інтересам на суму 152530 гривень, …що в 190 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на 2017 рік та є істотною», - йдеться у вироку.

До речі, на відповідному ресурсі договір на технагляд за роботами опублікований без підпису виконавця.

У суді учасники провадження - директор ПП Віктор Мошнов  свою вину у скоєнні злочинів, передбачених ч.1 ст.364-1, ч.1 ст.366 КК України, та власник ФОП Олександр Кузьменко - ч.1 ст.367 КК України, визнали у повному обсязі та підтвердили викладені вище обставини. Вони також не заперечували проти визнання недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин вчинення злочинів, викладених вище.

 

Суд визнав Мошнова та Кузьмінського винними в інкримінованих їм злочинах та призначив покарання – штрафи  5100 гривень та 4250 гривень відповідно.

Справа надійшла до суду першого березня цього року. Вирок суд постановив 27 березня. У ньому також йдеться про те, що протягом тридцяти днів на цей документ може бути подана апеляція. Зауважимо, що відведений на апеляцію  час ще не збіг. Хоча на сайті Судової влади станом на 11 квітня 2018 року є інформація: «рішення набрало законної сили 26.04.2018 року».

За даними аналітичної системи YouControl, ПП «ЕВРОТЕК ПЛЮС» засноване 16 років тому у м.Павлоград на Дніпропетровщині. До нинішнього директора Віктора Мошнова підприємством керували Едуард Кабанов та Володимир Новожилов. Статутний фонд підприємства – одна тисяча гривень.

скрин з youcontrol.com.ua

Протягом минулого року «ЕВРОТЕК ПЛЮС» заробило на державних тендерах понад п’ять мільйонів гривень. У 2016 році його прибуток був майже у два рази менший.

скрин з youcontrol.com.ua

До того ж, як з’ясував «Ні корупції!», у 2017 році ПП «ЕВРОТЕК ПЛЮС» освоїло ще 400 тисяч на роботах у Шандрівському навчально-виховному комплексі, утеплюючи фасад та ремонтуючи дах приміщення бібліотеки цієї школи.

скрин зі spending.gov.ua

Загалом за даними z.texty.org.ua, підприємство за весь час свого існування заробило 8,6 млн. грн. за півсотнею угод.

скрин з z.texty.org.ua

ФОП, який здійснював технагляд за фіктивною частковою заміною дверей у Шандрівському навчально-виховному комплексі, зареєстрований 6 років тому у тому ж Павлограді у Дніпропетровській області.

скрин з youcontrol.com.ua

Протягом минулого року Кузьменко Олександр Петрович заробив 153 тисячі гривень, з них - 34 тисячі гривень на угодах щодо технагляду робіт, замовником яких є комунальне підприємство  «Юр'ївський районний центр з обслуговування закладів освіти». Попереднього року прибутки цього ФОП ледве перевищили вісім тисяч гривень.

Мирослава Білецька, для "Ні корупції!"

Даний блог створено вказаним тут автором у рамках проекту "Блогери України проти корупції", за підтримки фонду Black Sea Trust. ГО "ІМІ" та Black Sea Trust можуть не погоджуватися з думкою автора блогу.