У Тернополі провадження щодо порушення права на інформацію завершилося нічим

ілюстрація з ukranews.com

Тернопільський міськрайонний суд закрив провадження в адміністративній справі про порушення права видання «Ні корупції!» на інформацію працівницею прокуратури Тернопільської області Іриною Мокрій. Підстава -  закінчення граничного строку притягнення її до адмінвідповідальності. При цьому, винна чи ні пані Мокрій, суд не встановлював. Про це «Ні корупції!» стало відомо з матеріалів Єдиного державного реєстру судових справ.

Провадження у цій справі представництво омбудсмана розпочало у лютому минулого року. Його матеріали скерували до суду майже через рік, у січні 2018 року. 

Нагадаємо, електронний запит, надісланий до прокуратури у січні 2017 року, стосувався  біографічних даних та освіти прокурора Олега Проця, якого перевели із Черкас до Тернополя. Останньою гучною справою працівника прокуратури у Черкасах була коштовна покупка - електромобіль Тесла за майже півмільйона гривень.

«Ні корупції!» цікавився, чим займається Олег Проць та звідки у нього гроші на електрокар. Надати біографічні дані Олега Проця, зокрема, стосовно освіти, у Тернополі відмовилися. Пояснили це вимогами українського законодавства. З приводу порушення права на інформацію «Ні корупції!» звернувся до омбудсмана. За результатами розгляду звернення було відкрите відповідне провадження.

У результаті, рівно через десять місяців після запиту та публікації «Ні корупції!»,  прокуратура Тернопільської області таки надала інформацію.

В судовому засіданні начальник відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів прокуратури Тернопільської області Ірина Мокрій заявила, що підстав для встановлення її вини у вчиненні адміністративного правопорушення немає, оскільки граничний строк притягнення її до адміністративної відповідальності, передбачений ч. 2 ст. 38 КУпАП, закінчився.

Зрештою, суд постановив закрити провадження в адміністративній справі про притягнення Ірини Мокрій до відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 212-3 КУпАП.