НАБУ продовжує розслідувати оборудки Труханова: наразі майно одеського аеропорту передано в АРМА

Нерухоме майно міжнародного аеропорту «Одеса» та 75% акцій компанії, яка ними володіє – ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса», передані в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

Відповідне рішення було ухвалене Солом’янським райсудом столиці ще 29 березня.

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро.

Зокрема, в управління АРМА передано приміщення аеропорту, в тому числі два термінали загальною площею понад 65 тисяч квадратних метрів.

Нагадаємо, що НАБУ розслідує кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовцями Одеської міської ради та ТОВ «Одеса аеропорт девелопмент».

За повідомленням НАБУ, арешт майна, орієнтовна вартість якого сягає 2 мільярдів гривень, забезпечить виконання завдань кримінального судочинства та стане підґрунтям для повернення майна територіальній громаді міста.

Справа була розпочата ще в червні 2016 року вже після підписання мирової угоди між одеським міським головою Геннадієм Трухановим і приватними бізнес-структурами, які фактично володіють аеропортом. При цьому на той час міська рада виграла суд, який установив, що майно КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» у 2011 році було відчужено незаконно, а також скасував факт передачі комунального майна приватній компанії, яку пов’язують із відомими одеськими бізнесменами Борисом Кауфманом і Олександром Грановським. Але Труханов під час апеляційного розгляду справи пішов на невигідну для міста мирову, якою було вирішено повернути лише 10 об’єктів із переліку майна, внесеного раніше у статутний капітал ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса». Крім того, мировою фактично скасовувались будь-які зобов’язання так званого інвестора перед Одеською міською радою.

Таким чином, за версією НАБУ, інтересам територіальної громади міста було завдано тяжких  матеріальних збитків на суму понад 118 мільйонів гривень.

Підозри за даним провадженням наразі ніхто ще не отримав.

Нагадаємо, це далеко не єдина справа, в якій фігурують посадовці Одеської міської ради і зокрема Геннадій Труханов. Так, ще у лютому цього року міський голова разом із сімома іншими фігурантами отримав від НАБУ підозру за оборудку з купівлею будівлі колишнього заводу «Краян». До речі, бюджетні гроші, віддані сумнівному продавцю скандальної будівлі в розмірі 185 мільйонів гривень, також передані в АРМА.

За цією справою Труханову загрожує до 12 років позбавлення волі.