Повістка до суду через месенджер – нова система сповіщень в Україні

Новий сервіс моніторингу реєстраційних даних вітчизняних компаній і судового реєстру Opendatabot дозволить українцям отримувати повідомлення про судові справи через популярні месенджери.

"Ви просто набираєте Opendatabot у своєму Facebook, Telegram або Viber, знаходите нашого бота – це буде звичайний співрозмовник у вашому месенджері. Там ми одразу до вас підключаємося, пропонуємо знайти вашу компанію і підписатися на неї. Додатково ми також пропонуємо підписатися не тільки на зміни будь-яких реєстраційних даних щодо вашої компанії або отримання нових перевірок, статус платника ПДВ, але також і можлива поява нових судових справ, де ви вказані як відповідач", – розповів засновник сервісу Opendatabot Олексій Іванкін, передає Радіо НВ.

Це пов’язано з тим, що в країні досі існує рейдерська практика, коли людям або компаніям навмисно не повідомляють про судові засідання, де приймаються рішення про відчуження їх власності. Часто про такі рішення стає відомо постфактум, коли терміни подачі апеляції вже пройшли.