81 об’єкт цінної нерухомості в Одесі таки пішов з молотка. За кредитними вимогами

6 квітня відбувся аукціон на «Прозорро. Продажі», на якому були виставлені кредитні вимоги за борг комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» ще 2005 року перед збанкрутілим банком «Надра».

Заставою під це виступали нежитлові приміщення, споруди, будинки, транспортні засоби й т.п.

Всі ці об’єкти, в яких зараз розміщені райадміністрації, податкова, дитсадок і інші заклади, перебувають у комунальній власності одеситів, але після викупленого боргу всі вони можуть опинитися у приватних руках.

Про можливу оборудку з цим майном «Ні корупції» писав раніше.

Наразі на аукціон, який проводиться вже не вперше,  (початкова ціна була понад 116 мільйонів гривень), подалися дві компанії. Переможець, що запропонував найбільшу ціну – 82 мільйони гривень, очікує рішення.

При цьому вірогідний переможець торгів, який таким чином зможе за відносно невисоку ціну отримати вартісні одеські активи, можливо, пов'язаний із одіозним одеським бізнесменом, соратником нинішнього міського голови Володимиром Галантерніком.

Так, згідно з даними аналітичної системи YouControl, через адреси й телефони ланцюжок від київської фірми "Фінансова компанія "Юг капітал" веде саме до Галантерніка.

Нагадаємо, кредит перед банком «Надра» мав бути погашеним ще у 2017 році. Але чомусь міська влада не сплачувала за нього 2,5 роки. В результаті в сукупності набігла сума майже 165 мільйонів гривень боргу за 81 об’єкт комунальної власності. Пізніше кредитні вимоги було виставлено на продаж. Але жодної дієвої реакції від міської влади це не викликало.

Після розголосу у ЗМІ прокоментував ситуацію заступник мера Одеси Павло Вугельман, який, до речі, разом із мером Трухановим проходить по крупній корупційній оборудці купівлі будівлі колишнього заводу «Краян». Зокрема, чиновник зазначив, що кредит був взятий ще за колишньої влади. Тоді сукупна сума двох кредитів склала 32 мільйони гривень. За довгий час, за словами Вугельмана, місто сплатило кредит не один раз, виплачуючи високі кредитні ставки. Коли банк «Надра» збанкрутів, проводились перемовини щодо боргу, місто не погоджувалося  з сумою боргу. Таким чином кредитні вимоги й потрапили на аукціон.

«Торги проводятся с 2017 года. Проведено порядка 10 аукционов. Ни на один аукцион ни одна организация не подала заявки. Город Одесса, коммунальные предприятия не могут участвовать в торгах, так как они являются заемщиками. Должен состояться буквально еще один аукцион. Мы считаем, что не должно быть потенциальных участников. Если же такие появятся, то право требования исключительно в рамках долга», - заявив Вугельман.

Але враховуючи, що сплатити за такі високоліквідні об’єкти треба було відносно невелику для міста суму, нагадаємо, бюджет Одеси в 2017 році перевищив 9 мільярдів гривень, незрозуміло, чому влада допустила подібну ситуацію й що буде з цінними міськими активами далі.