У в’язницях України розікрали державні мільйони

Генеральною прокуратурою України під час виконання конституційної функції нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах викрито корупційну схему розтрати мільйонів гривень державних коштів.

Про це йдеться на сайті ГПУ.

Так, за результатами проведених перевірок додержання вимог законів при постачанні теплової енергії до окремих установ виконання покарань, виявлено низку кримінально караних діянь.

Зокрема, установлено, що службові особи однієї з установ виконання покарань Одеської області всупереч вимогам законодавства та інтересам служби, зловживаючи службовим становищем, уклали з товариством з обмеженою відповідальністю договори про закупівлю теплової енергії за державні кошти.

Надалі службові особи вказаної установи за попередньою змовою з керівником цього товариства систематично вносили до актів приймання-передавання завідомо неправдиві відомості про завищені обсяги поставленої теплової енергії, внаслідок чого державній установі завдано збитків на суму понад 5 млн грн.

Аналогічні порушення вимог законодавства виявлено Генеральною прокуратурою України під час постачання теплової енергії до установ виконання покарань Львівської області, де сума збитків становила понад 2 млн грн.

За вказаними фактами розпочато кримінальні провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; службове підроблення).

Крім того, керівників регіональних прокуратур зорієнтовано на необхідність вжиття додаткових заходів, спрямованих на виявлення та принципове реагування на порушення законодавства в установах ДКВС України.

Робота із забезпечення нагляду за додержанням законів на цьому напрямі триває та перебуває на постійному контролі в Генеральній прокуратурі України.

Читайте також НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ ВИПРАВНА КОЛОНІЯ ЩОМІСЯЦЯ КУПУЄ ЦИГАРОК НА 7-9 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ