У ЄС обов’язкове е-декларування українських антикорупціонерів розглядають як атаку на громадянське суспільство – Гарань

Громадянське суспільство якраз було критерієм, за яким Україна у світових рейтингах мала найкращі показники.

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва", професор НАУКМА Олексій Гарань.

На запитання, якими можуть бути наслідками для України з боку ЄС через нескасування е-декларацій для громадських активістів, Гарань сказав:

"Ми виявилися в дуже непривабливому світлі, тому що обіцяється, а не роблять. Відповідальність лежить на одразу декількох інституціях і ми втрачаємо коло прихильників за Заході. Тобто нам потрібні займи МВФ, потрібна співпраця, а ми втрачаємо, бо західна аргументація полягає в тому, що дивіться, зараз починається атака на громадянське суспільство. А для чого тоді була Революція Гідності? І це їхня аргументація".

Гарань продовжив: "Тому я завжди кажу: дивіться, є різні міжнародні рейтинги і країну оцінюють за багатьма критеріями, вибори, боротьба з корупцією, верховенство права, свобода ЗМІ, громадянське суспільство тощо… Громадянське суспільство якраз було критерієм, за яким ми мали найкращі показники. Що тепер буде? Тепер, те що відбувається зараз, трактується, як атака на громадянське суспільство і певною мірою воно так і є. Ну це погіршення рейтингів. Тому я питаю, кому це потрібно".

Експерт також припустив, чому нардепи таки не проголосували за скасування е-декларування для громадських активістів: "Я думаю, що електронне декларування для політиків, воно справді зачепило дуже багатьох людей, які сидять нагорі і в парламенті. І вони вирішили зробити помсту активістам. Те, що було тоді запроваджено з голосу Тетяни Чорновіл, це свідчить про те, що це помста".