Заява об’єднання “Реформи мають бути справжніми” щодо е-декларування громадських активістів та членів наглядових рад державних підприємств

Заява об'єднання "Реформи мають бути справжніми" щодо е-декларування громадських активістів та членів наглядових рад державних підприємств.

"Вважаємо неприйнятними зміни до закону "Про запобігання корупції" щодо електронного декларування майна, згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій та члени наглядових рад державних підприємств зобов'язані подавати е-декларації.

Європейські партнери один за одним заявляють про безпрецедентні порушення, пов'язані із цим законом. Зокрема, на сайті Єврокомісії опублікована заява, де відзначається, що за останні роки Україна досягла значного прогресу у розвитку громадянського суспільства, й важливо не підірвати досягнутий прогрес", - цитує заяву нардеп.

"Верховна Рада України повинна повернутися до проблеми та скасувати зобов'язання щодо декларування активістів громадянського суспільства", – йдеться у заяві.

Як і наші колеги, вважаємо, що цей репресивний механізм проти паростків громадянського суспільства має бути повністю скасований. Громадянське суспільство має функціонувати без зайвих перешкод і втручань з боку держави. Метою системи декларування майна є запобігання корупції державними посадовими особами шляхом виявлення потенційно необґрунтованого збагачення державних службовців. Представники громадянського суспільства не є державними службовцями, тому вимагання від них декларацій про майно лише створює надмірний тягар та тиск, що на руку лише тим, хто хоче знищити зусилля України ефективно боротися з корупцією. Ми за прозорість громадських організацій, але тими методами, які прийняті у демократичних країнах.

Водночас закон поширює практику декларування майна на іноземців, що запрошені в якості незалежних членів наглядових рад державних підприємств. Така практика не використовується ніде у світі, знаходиться на межі можливостей виконання і має єдину мету – сприяти швидкому звільненню іноземних експертів для заміни їх підконтрольними особами.

Вважаємо абсолютно неприпустимими подібні мотиви при формуванні українського законодавства і підтримуємо вимогу наблизити його до міжнародних норм".

Вікторія Войцицька

Андрій Гєрус

Владислав Голуб

Олексій Гончарук

Юрій Гусєв

Олег Дерев'янко

Андрій Длігач

Андрій Журжій

Світлана Заліщук

Юлія Клименко

Іванна Климпуш-Цинцадзе

Світлана Коломієць

Руслан Корж

Оксана Маркарова

Ярослав Маркевич

Наталья Миколська

Тимофій Милованов

Мустафа Найєм

Макс Нефьодов

Володимир Омелян

Валерій Пекар

Лев Підлісецький

Вікторія Пташник

Владислав Рашкован

Владислава Рутицька

Олексій Рябчин

Олексій Скрипник

Олена Сотник

Григорій Шверк

Альона Шкрум

Мусафа Найем, народний депутат, для УП