Узаконена монополія на випуск АТОшних історій від Мінстеця

Юрій Стець, міністр інформаційної політики

Міністерство інформаційної політики без конкурсу віддає підряди одному товариству з обмеженою відповідальністю (ТОВ) лише на тій підставі, що воно виграло міністерський внутрішній конкурс. Водночас, як з’ясував “Ні корупції!”, насправді цей конкурс відбувся суто формально: документи на нього подала лише одна ця ТОВка, яка, зрештою, той конкурс і виграла.

Як повідомляється в системі “Прозорро”, Міністерство інформаційної політики України без проведення відкритого конкурсу замовило ТОВ «ВИДАВНИЦТВО «САМІТ-КНИГА» послуги, пов’язані з друком, на суму 200 000 гривень. Договір укладено 21 грудня 2017 року. Згідно з ним, ТОВ «ВИДАВНИЦТВО «САМІТ-КНИГА» мало надрукувати книгу «ATO Байки» автора В. Бульби.

Перед цією закупівлею Міністерство інформаційної політики, як повідомляється в системі «Прозорро», провело закупівлю у ТОВ «ВИДАВНИЦТВО «САМІТ-КНИГА» послуги, пов’язані з друком (АТО) на суму 232 000,00 грн. згідно з договором того ж видання і того ж автора, але іншим накладом і форматом.

У відкритих джерелах можна знайти інформацію про презентацію книги з аналогічною назвою «АТО.Байки» (спеціального видання російською мовою) голови наглядової ради БФ «Я вірю в Україну» Володимира Бульби та письменника Микити Кашницького. Презентація відбулась у рамках VII Міжнародного книжкового фестивалю "Книжковий Арсенал".

До слова, див. вище, згідно з додатками до угоди між Міністерством інформполітики і ТОВ «ВИДАВНИЦТВО «САМІТ-КНИГА», там уже зазначається лише один автор - голова наглядової ради БФ «Я вірю в Україну» Володимир Бульба.

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Товариство з обмеженою відповідальністю «ВИДАВНИЦТВО «САМІТ-КНИГА» засноване у березні 2017 року. Засновники і власники ТОВки – Степурін Іван Миколайович, Степурін Ігор Миколайович та Пищик Людмила Олегівна. Розмір статутного капіталу ТОВки – 1 тисяча гривень.

Але повернімося до процедури закупівлі Міністерством інформполітики послуг у цієї ТОВки, які відбулися із застосуванням переговорної процедури на основі cт. 35, п 1. Закону України «Про публічні закупівлі» - закупівля творів мистецтва або закупівля, пов’язана із захистом прав інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного чи мистецького конкурсу.

Так, згідно з ч. 1 ст. 35 Закону про закупівлі, переговорна процедура закупівлі - це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.

Як сказано в поясненні Міністерства до процедури закупівлі, згідно з протоколом №3 від 07.12.2017 року Конкурсної комісії з організації та проведення мистецьких конкурсів, Товариство з обмеженою відповідальністю «ВИДАВНИЦТВО «САМІТ-КНИГА» було визначено переможцем мистецького конкурсу з розроблення моделі інформаційного продукту графічного характеру на тему: «Зміцнення національної єдності та консолідація українського суспільства», а саме: «Висвітлення правдивих історій військових, волонтерів, медиків, які перебувають у зоні проведення антитерористичної операції», .

«Згідно з наказом №221 від 07.12.2017 року, Товариство з обмеженою відповідальністю «ВИДАВНИЦТВО «САМІТ-КНИГА» затверджено переможцем мистецького конкурсу з розроблення моделі інформаційного продукту графічного характеру на тему: «Зміцнення національної єдності та консолідація українського суспільства», а саме: «Висвітлення правдивих історій військових, волонтерів, медиків, які перебувають у зоні проведення антитерористичної операції».

Отже, за таких обставин тендерний комітет вирішив: розпочати переговорну процедуру по закупівлі послуг з розроблення моделі інформаційного продукту графічного характеру на тему: «Зміцнення національної єдності та консолідація українського суспільства», а саме: «Висвітлення правдивих історій військових, волонтерів, медиків, які перебувають у зоні проведення антитерористичної операції» та опублікувати на веб-порталі електронних закупівель повідомлення про намір укласти договір з Товариство з обмеженою відповідальністю «ВИДАВНИЦТВО «САМІТ-КНИГА», - йдеться в поясненні Міністерства на сайті публічних закупівель.

Водночас за запит «Ні корупції!» у Міністерстві інформаційної політики підтвердили, що конкурс був, комісія працювала. Але подавався на цей конкурс лише один пакет документів від Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИДАВНИЦТВО «САМІТ-КНИГА», яке, власне, і здобуло перемогу в конкурсі.

А це копія протоколу засідання, яку має у своєму розпорядженні «Ні корупцції!»:

Ось так «розштурхала конкурентів» і перемогла у конкурсі Мінінформполітики ТОВка, яку забезпечили правом отримувати підряди на позаконкурсній основі.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

Даний блог створено вказаним тут автором у рамках проекту "Блогери України проти корупції", за підтримки фонду Black Sea Trust. ГО "ІМІ" та Black Sea Trust можуть не погоджуватися з думкою автора блогу.