Рада розгляне скасування е-декларування для ГО після дедлайну

Народні депутати планують розглянути скасування електронного декларування для громадських активістів вже після 1 квітня.

Це випливає із заяви спікера Андрія Парубія, оприлюдненій на сайті парламенту 28 березня за результатами наради голів та представників фракцій та груп, інформує УП.

"Сьогодні під час наради голови та представники фракцій і груп парламенту узгодили, що проведуть роботу у своїх фракціях, щоб ми спільно вийшли на позитивне рішення у декриміналізації статті про неподання електронних декларацій громадськими активістами та про скасування електронного декларування для громадських активістів", – заявив Парубій.

Планується, що це питання винесуть на розгляд Ради у вівторок, 3 квітня.

 

Водночас лідер фракції Юлія Тимошенко заявила журналістам, що її політсила направляла звернення спікеру про необхідність скликати позачергове засідання парламенту, щоб вирішити питання е-декларацій для активістів-антикорупціонерів до 1 квітня.

За її словами, така ідея не знайшла підтримки в парламенті, за винятком фракції "Самопоміч", передає "Інтерфакс-Україна".

28 березня Європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган зробив вкрай жорстку заяву у зв’язку з провалом у виконанні українським керівництвом власних обіцянок.

Заява з’явилася через те, що вже 1 квітня спливе термін подання е-деклараційгромадськими активістами, що працюють в сфері протидії корупції.

В прес-службі Адміністрації президента у середу заявили, що Петро Порошенко наполягає на ухваленні парламентом рішення про скасування е-декларування для антикорупціонерів.

Як відомо, 27 березня 2017 року президент Петро Порошенко підписав зміни до закону "Про протидію корупції", згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.

22 березня 2018 року Верховна Рада провалила голосуваннящодо відтермінування е-декларування для членів громадських організацій.

У НАЗК пояснюють, що подавати електронну декларацію мають учасники антикорупційних заходів, які отримали певне майно чи кошти в рамках реалізації програм у сфері запобігання корупції. Тобто, як зазначають активісти,декларуванню підлягають навіть ті, хто, відвідуючи антикорупційні семінари,отримав канцтовари або з'їв бутерброд.

Читайте також  ПОРОШЕНКО: РАДА МАЄ УХВАЛИТИ РІШЕННЯ ПРО СКАСУВАННЯ Е-ДЕКЛАРУВАННЯ АНТИКОРУПЦІОНЕРІВ

РАДІ СЛІД СКАСУВАТИ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ АНТИКОРУПЦІОНЕРІВ ІЗ ПОДАННЯ Е-ДЕКЛАРАЦІЙ – ГАН