Українці оптимістично налаштовані щодо економіки, попри корупцію – опитування IRI

Оптимізм українців стосовно економічної ситуації в країні поступово зростає.

Це виявило опитування проведене неурядовою американською організацією International Republican Institute (IRI), повідомляє "Радіо Свобода".

Як передає видання, більший оптимізм висловили респонденти по всій країні.

Масштабне опитування IRI охопило 19 000 українців з 24 міст, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі.

Респонденти двадцяти трьох з 24 міст переконані, що економічна ситуація в Україні покращилась за останній рік. В усіх 24 містах, респонденти відзначили покращення економічних ситуації власних домогосподарств.

Як і в попередніх таких опитуваннях, оцінка ситуації на місцевому рівні виявилась більш позитивною, ніж на загальнодержавному рівні.

«Це демонструє, що відданість таким реформам, як децентралізація, позитивно впливає на країну і означає важливий поступ України на шляху до демократії», – зазначив регіональний директор з питань Євразії неурядової американської організації International Republican Institute (IRI) Стівен Нікс.

Як і в попередніх опитуваннях, більшість українців вказали, що, як вони вважають, країна йде в невірному напрямку. Однак опитування свідчить потужну підтримку євроінтеграції – більшість опитуваних в 17 з 24 міст висловили підтримку вступу України до Європейського союзу.

Корупція залишається ключовим проблемним питанням для українців. Респонденти окремо відзначили корупцію в сфері освіти та охорони здоров’я.

В середньому 12% респондентів зазначили, що вони сплачували хабарі освітнім установам протягом останніх двох років, 27% стверджують, що сплачували хабарі в закладах охорони зборов’я.