ПОЛІЦІЯ ВИЯВИЛА ФІКТИВНУ СХЕМУ НА 100 МІЛЬЙОНІВ НА ПІВДЕННО-ЗАХІДНІЙ ЗАЛІЗНИЦІ

Дарницький міст у Києві. Фото з відкритих джерел

Національна поліція та ГПУ проводять досудове розслідування кримінальної справи №42018100000000018 від 09.01.2018 щодо фіктивних угод Регіональної філії “Південно-Західна залізниця” при будівництві Дарницького мосту.

Справа, як повідомляє Залізниця без корупції, відкрита за укладеними угодами між залізницею та компанією ТОВ «Гідроінжбуд» на роботи з антикорозійної обробки Дарницького мосту у м. Києві на суму близько 100 млн. грн.

За даними слідства вказане підприємство укладало угоди, не маючи у своєму розпорядженні необхідного устаткування та штату кваліфікованих працівників. З метою приховування коштів та імітації діяльності, ТОВ «Гідроінжбуд» залучило під виглядом субпідрядників низку суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності. У свою чергу, службові особи ПАТ «Українська залізниця», здійснючи контроль виконаних ТОВ «Гідроінжбуд» робіт, складали акти прийому-передачі на невиконані роботи.

За результатом проведеного ДФС України аналітичного дослідження фінансової діяльності ТОВ «Гідроінжбуд» встановлено, що з метою заволодіння коштами ПАТ «Українська залізниця», службові особи субпідрядних організацій через рахунки ТОВ «Антикор Плюс» здійснили безтоварні операції з подальшим конвертуванням коштів у готівку на загальну суму 16,7 млн. грн., придбання яких оформили у фіктивних підприємств ТОВ «ВКФ Атон», ТОВ «Трейд Хоумс», ТОВ «ТМ Бест Лайн» та ТОВ «Бріллайн».

Загалом ТОВ “Гідроінжбуд”, компанія без кваліфікованого штату і обладнання, отримала від Південно-західної залізниці в 2010-2016 роках контракти на загальну суму понад 1,7 мільярда гривень. Більшість із них пов’язані з будівництвом залізнично-автомобільного мосту через Дніпро в Києві, або як його називають – “міст Кирпи”, будівництво якого розпочалося ще в 2004 році, а загальні витрати склали близько 10 мільярдів гривень.

“Гідроінжбуд” завжди було зареєстроване в житловій п’ятиповерхівці в Києві по вулиці Гната Юри, будинок №9, кімната 414. В цій же кімнаті зареєстровані ще понад 100 різних фірм. До того ж, “Гідроінжбуд” при реєстрації зазначило неіснуючий номер телефону, в якому не вистачає двох цифр.

Таким чином, компанія, яка отримала від держави 1,7 мільярда гривень, має фіктивну адресу реєстрації і не має офіційного номеру телефону.

Власниками “Гідроінжбуд” є ТОВ “Будсервіс”, записане на громадянина Марокко, прописаного в Слов’янську,  Рахалі Абдельфатах та ТОВ “Компанія “Інтерторг Пром” з окупованого Донецька, яка перебуває в стані ліквідації.

Наразі слідчим надано право проводити обшуки та отримувати доступ до рахунків пов’язаних зі схемою компаній. Та чи знайдуться організатори злочину і власники прокладки, що “проковтнула” майже 2 мільярди, поки не відомо.

Залізниця без корупції