Суд повторно арештував гроші і злитки з комірчини колишньої квартири екс-замміністра МВС Лекаря

Суд повторно арештував кошти, злитки та годинники, вилучені у комірчині квартири, яка раніше належала екс-замміністру МВС Сергію Лекарю. 

Як повідомляє «Судовий репортер», йдеться про 3,04 млн доларів, 870 тис євро, 3,2 млн грн, 6 годинників, монети, злитки з металу жовтого кольору та ін. Власником майна себе називає власник столичного ресторану «Антпвертен» Олександр Шпак. 

Уперше ці речі були вилучені і арештовані у липні 2017-го за клопотанням слідчого Департаменту спецрозслідувань ГПУ у справі № 42017000000001277 за фактом зловживання службовим становищем службовими особами МВС України, інших центральних органів виконавчої влади. Також до ЄРДР внесено відомості за фактом легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. У справі фігурує екс-замміністра МВС Сергія Лекар. Після вилучення цінності зберігалися у сховищі АТ «Укрексімбанк», а також при матеріалах справи.

16 січня 2018 року майно було арештовано повторно у провадженні № 42016000000003490 від 17.11.2016 за фактами створення екс-президентом Віктором Януковичем злочинної організації з метою узурпації влади, організації перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронних органів у період листопада 2013 року - лютого 2014 року, що призвело до масових жертв серед протестувальників, організації їх умисних убивств та інших фактів протидії протестним зібранням, а також надання неправомірної вигоди народним депутатам, членам уряду, Вищої ради юстиції, військовослужбовцям вищого офіцерського складу. Цією справою також займається Департамент спецрозслідувань ГПУ.

Олександр Шпак, який стверджує, що майно належить йому, оскаржив арешт, але 1 березня Апеляційний суд залишив ухвалу в силі.

За інформацією «Судового репортера», раніше у квартирі, де проводився обшук, був зареєстрований батько Сергія Лекаря – Іван. 

За даними реєстру нерухомості, квартира по вул. Льва Толстого 17а в грудні 2011 року куплена Ігорем Рєзником. На сайті «Комітету сприяння правоохоронним органам України» Рєзник значиться як голова Департаменту у сфері захисту інтелектуальної власності. У матеріалах суду йдеться, що Рєзнік купив цю квартиру в Лекаря. В одній із судових ухвал зазначається, що Олександр Шпак є рідним дядьком Рєзника.

Слідчий ГПУ пояснив, що офіційні доходи власника квартири Рєзніка ставлять під сумнів походження грошей і речей. Водночас встановлено, що квартирою користувався Олександр Шпак, який був довіреною особою колишніх високопосадовців Міністерства внутрішніх справ, зокрема екс-заступника міністра Сергія Лекаря.

Шпак є головою благодійної організації «Комітет сприяння правоохоронним органам України», секретарем якої значиться Лекарь. 

Адвокат Олександра Шпака неодноразово оскаржував арешт майна. Зокрема, він зазначав, що Шпак не має відношення до кримінальної справи Лекаря. Крім того, гроші і речі зберігалися у сейфі в комірчині, розташованій навпроти входу до квартири, і, на думку захисника, слідчі не мали санкції суду на обшук і вилучення майна в цьому приміщенні. У серпні 2017-го суд зобов’язав ГПУ повернути майно Шпаку, але слідчі рішення не виконали

Також у судовому реєстрі є дані, що оточення Шпака давало покази, щоб переконати прокуратуру в законності походження цього майна. 

Один знайомий говорив, що у Шпака були його 800 тис. доларів, зароблені від ведення бізнесу протягом кількох років. 

Ще один свідок повідомив, що знає Шпака більше 20 років і передав йому 290 тис. євро, що є власністю його матері, яка у 2013-2014 роках продала нерухомість у Києві. 

Одна жінка повідомила, що дала Шпаку 55 млн. грн., що були власністю її родини, та бізнес-партнерів. Ці гроші у 2014 році вони вивозили з території АР Крим різними способами, залізничним та автомобільним сполученням. Жінка пояснювала, що уклала договір дарування рекреаційного комплексу у м. Ялта, Південнобережне шоссе, 4В, але фактично продала його за 55 млн грн. Проте документального підтвердження даних відомостей не надала. 

У прокуратурі вважають, що давні знайомі Шпака можуть давати неправдиві покази. 

Нагадаємо, що у Голосіївському суді Києва слухається справа за обвинуваченням колишнього заступника міністра МВС Сергія Лекаря. Йому інкримінують незаконне прийняття на озброєння підрозділів МВС світлошумових гранат російського виробництва та розтрату 1,17 млн грн на розмитненні гранат. За версією обвинувачення, так звані спецзасоби без відповідних експертиз та документів одразу поставлялися на Майдан командирам підрозділу «Беркут» для розгону протестувальників. «Судовий репортер»