Омбудсман просить Кабмін врегулювати ціну на сканування публічної інформації

Валерія Лутковська, перебуваючи на посаді Уповноваженої Верховної Ради з прав людини, надіслала офіційного листа прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, з проханням внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 740, якими врегулювати розмір граничних витрат на сканування документів, що надаються електронною поштою у відповідь на інформаційний запит, повідомляє "Доступ до правди".

«Застосування розрахунку витрат, створеного розпорядником інформації на підставі постанови, для сканування документів є неправомірним, оскільки встановлені постановою граничні норми витрат включають витрати на папір та ксерокопіювання, які відсутні при скануванні документів. З іншого боку відсутність регламентації граничних витрат на сканування документів призводить до необхідності розпорядникам інформації надавати скановані документи безкоштовно.  Це, в свою чергу, уможливлює зловживання правом на доступ до публічної інформації та, інколи, блокування роботи державного органу шляхом надсилання великої кількості запитів з вимогою надати безкоштовно скановані документи, що, наприклад,  налічують більше 2 тис. аркушів», - ідеться в листі.    

Також вона звертає увагу прем’єра на те, що тарифи, встановлені на ксерокопіювання документів та їх друк є прив’язаними до мінімальної заробітної плати, розмір якої торік змінився, і тепер мінімальна зарплатня становить удвічі більше суму – 3723 грн.

«Таким чином, вбачається, що вартість копіювання або друку однієї сторінки формату А4 не може перевищувати 3,72 грн.; формату А3 – 7,44 грн.; будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, – від 11,16 грн. до 18,60 грн», - пише Омбудсман і зазначає необхідність перейти до економічно обґрунтованих тарифів.

Лист підписано 15 березня 2018 року. В той же день, як повідомляв "Ні корупції!", Верховна Рада призначила на посаду Уповноваженого з прав людини в Україні народну депутатку від "Народного фронту" Людмилу Денісову.

Читайте також У РАДІ ЗАРЕЄСТРОВАНО ЗАКОНОПРОЕКТ, ПОКЛИКАНИЙ ПОЛЕГШИТИ СУДОВИЙ ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ

ОКСАНА РОМАНЮК: ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ ПОГІРШИВСЯ НА 30%