На Полтавщині чоловік, який запропонував поліцейському хабара, відбувся штрафом

Фото з відкритих джерел

Чутівський   районний   суд   Полтавської   області визнав місцевого жителя винним у наданні неправомірної вигоди представникові поліції. «Ні корупції!» за допомогою матеріалів Єдиного державного реєстру судових справ з’ясував, що це не перша така угода та єдина кримінальна справа з умовним щасливим завершенням у житті цього пана.

Попри те, що за відповідний злочин передбачене, зокрема, позбавлення волі, чоловікові призначили лише штраф у 8,5 тис. грн, оскільки суд взяв до уваги та затвердив угоду про визнання винуватості між начальником Чутівського відділу Кобеляцької місцевої прокуратури Полтавської області та обвинуваченим. 

Обвинуваченим, згідно з даними порталу Судової влади, є Василь Литвиненко. Встановлено, що у січні цього року він дав начальнику сектору патрульної поліції Чутівського ВП ГУНП в Полтавській області 700 грн. за те, щоб він зробив непридатним для здійснення пострілів вилучений напередодні у нього саморобний вогнепальний пристрій. Завдяки такому пошкодженню речового доказу пан Литвиненко міг би у подальшому уникнути кримінальної відповідальності.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості між начальником Чутівського відділу Кобеляцької місцевої прокуратури Полтавської області та Василем Литвиненком, а також визнав його винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1ст. 369 КК України, та призначив йому узгоджене сторонами покарання - штраф у вісім тисяч п’ятсот гривень.

«Ні корупції!» стало відомо, що у 2013 році Василь Литвиненко був обвинувачений у незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів без мети збуту. Під час досудового розслідування між старшим прокурором прокуратури Чутівського району та підозрюваним була укладена угода, згідно з якою чоловік визнав себе винним у вчиненні злочину та зобов'язався співпрацювати з правоохоронцями у розкритті скоєних кримінальних правопорушень та таких, що готуються.

У березні 2014 року суд затвердив цю угоду, визнавши обвинуваченого винним у злочині,  передбаченому ч. 1 ст. 309 КК України та призначивши покарання - 1,5 років позбавлення волі. Одночасно його звільнили від відбування покарання з іспитовим строком один рік.

У квітні 2015 року, коли щойно завершився його умовний термін, чоловік попався на новому злочині. Він нібито знайшов обріз мисливської двоствольної гладкоствольної рушниці «ТОЗ-66» 12 калібру, який був заряджений одним патроном 12 калібру, та привласнив «знахідку».

Суд визнав його винним у злочині за ст. 263 ч. 1 КК України з покаранням – три роки неволі. І цього разу засудженого звільнили від відбування покарання з одним іспитовим роком.