Супрун: Помічник нардепа і мер пропонували мені квартиру як хабар

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун звернулася до Національного антикорупційного бюро через пропозицію хабара від помічника народного депутата понад рік тому.

Як інформує УП, про це вона написала у Facebook, також підтвердила цю інформацію прес-служба МОЗ.

Як повідомляв "Ні корупції!", 7 березня "Українська правда" повідомляла, що детективи НАБУ проводять обшуки вдома у помічника Олега Ляшка Олександра Богачова, а також вдома й на роботі у міського голови Вишневого Іллі Дікова. Йшлося нібито про справу щодо пропонування хабара Уляні Супрун.

"Понад рік тому один із помічників народних депутатів запропонував мені хабар у вигляді квартири за те, щоби я, користуючись службовим становищем, допомогла медичному закладу отримати дороговартісне обладнання", – написала тепер Супрун.

"Наступного дня звернулася до детективів НАБУ з заявою про ознаки злочину. Згодом я і мій позаштатний радник брали участь у слідчих діях, щоби задокументувати все", – додала керівниця МОЗ.

Супрун уточнила, що "до подальших зустрічей з помічником народного депутата долучився й мер міста, який підтвердив намір щодо хабара у вигляді квартири".

"Квартиру запропонували оформити на мого позаштатного радника, який зіграв роль довіреної особи", – зазначила чиновниця.

За словами Супрун, МОЗ "завжди готове допомогти громаді" отримати медобладнання, яким би дорого вартісним воно не було, – "якщо в ньому дійсно є потреба".

"В країні діють численні міжнародні фонди, програми донорської підтримки, в бюджетах міст та громад накопичені суттєві бюджетні резерви. Підтримувати запити від міст та медичних закладів щодо отримання необхідного обладнання є частиною наших обов’язків. Для їхнього виконання пропонувати службовим особам хабарі непотрібно", – заявила в.о. міністра.

У свою чергу, МОЗ заявив, що пропозиції хабара дискредитують роботу уряду і не дають відновити довіру суспільства до державної служби та чиновників.

"За історію незалежної України не було доведених до рішення суду справ, відкритих за статтею 369 Кримінального Кодексу України "Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі" за участі очільників міністерств", – зазначають у міністерстві.

Команда МОЗ заявила про підтримку детективів НАБУ й прокурорів Антикорупційної прокуратури, які борються з корупцією у вищих ешелонах влади.

Як повідомляв "Ні корупції!", у день обшуку нардеп Олег Ляшко на своїй сторінці у Фейсбук  виступив на захист свого помічника: 

"НАБУ проводить обшуки в мого помічника Олександра Богачова, який нібито пропонував хабара Уляні Супрун за постачання медичного обладнання в міську лікарню міста Вишневого. Ви більш ідіотське звинувачення чули?! Не собі в кишеню, а людям Богачов домагається сучасного обладнання в лікарню - і його за це переслідують", - обурився він.

Ляшко також зажадав відставки Супрун, звинувативши її в тому, що вона "вбиває українців", і закликав терміново обрати аудитора НАБУ, "щоб покласти край свавіллю і беззаконню в цій структурі".

"А Олександра Богачова я не здам нікому! Круглий сирота, який домагається для людей, а не для себе - вартий моєї повної поваги і підтримки. До речі, в старій сільській хаті, в якій живе Олександр і де тривають обшуки, тече дах. Я Сашкові пропонував допомогти його відремонтувати. Він відмовлявся, бо неймовірно скромний. А недавно ми відкривали мостовий перехід у Чабанах, і я помітив, що Сашко взимку в літньому взутті, оскільки в нього не було грошей купити зимове взуття. На день народження я йому подарував кілька своїх костюмів, тому що він ходив в одному з 2012 року, коли я з ним познайомився в інтернаті у Ворзелі, який він закінчував. Цей хлопець дуже скромний, добрий і щирий, про таких кажуть - не від світу цього. Ситникові і Холодницькому, які виросли на хабарах, треба ще повчитися в цього сироти чесності і порядності. Брехуни, циніки і ненажери - руки геть від моєї команди, тому що повідриваю!", - підсумував він.