Директор згорілого в Одесі дитячого табору «Вікторія» Саркісян ще на два місяці залишається в СІЗО

Київський районний суд Одеси в ході підготовчого засідання до розгляду справи директора дитячого комплексу «Вікторія», пожежа в якому в вересні минулого року забрала життя трьох маленьких дівчат, Петроса Сакрісяна подовжив запобіжний захід для посадовця у вигляді тримання під вартою ще на два місяці.

Суддя приймав рішення більше двох годин. Слід також зазначити, що три депутати Одеської облради від мерської партії «Доверяй делам» Євгенія Абрамова, Анатолій Хмелевський і Анатолій Садовник, а також відома в місті скандальна активістка Таміла Афанас’єва виявили бажання взяти Саркісяна на поруки.

Але суд відмовив у цьому, адже не зникли ризики втекти від правосуддя, вплинути на свідків і враховуючи суспільний резонанс. Традиційно на суд прийшли батьки постраждалих і загиблих дітей.

Наразі прокуратура Одеської області закінчила розслідування по Саркісяну одним із перших. Сторона захисту й обвинувачений уже ознайомилися з матеріалами справи. Зараз триває підготовче засідання, після чого буде зачитаний обвинувальний акт і почнеться розгляд по суті. Директора табору звинувачують у порушенні правил пожежної безпеки, що призвело до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 270 КК України), йому загрожує до восьми років позбавлення волі.

Саркісян свою вину не визнає. В суді він поводився украй зухвало, вступивши в конфлікт із постраждалими.

Нагадаємо, пожежа сталася в ніч на 16 вересня 2017 року. Вогонь у короткі терміни знищив дерев’яний будинок, де проживали 42 дитини, три з них загинули. Виявилось, що будинки навіть не введені в експлуатацію, що підтверджує й сам Саркісян. Крім того, як повідомляв «Ні корупції», під час проведення реконструкції були виявлено чимало порушень, а під час обшуку в кабінеті Саркісяна правоохоронці знайшли 16 зарплатних карток, що може свідчити про фіктивне працевлаштування в таборі.