Єгор Соболєв: Якщо сяде один топ-корупціонер – він буде здавати інших

Якщо один із топ-корупціонерів сяде, то він почне здавати всіх інших. І вже зараз ми бачимо історію з Онищенком, який свідчить, що Петро Порошенко давав йому вказівки підкуповувати депутатів та домовлятися з олігархами про розподіл корупційних прибутків.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив народний депутат України Єгор Соболєв.

Відповідаючи на питання глядача, чи можна засудити Порошенка за перевищення влади, народний депутат зазначив, що для того, аби створити в Україні правосуддя, в тому числі і для Президента, потрібно зробити декілька важких кроків:

«Найважливіше – треба створити Антикорупційний суд. Це рішення, за яке ми вийшли під Раду. Ми пропонуємо, щоб суддів до цього суду нам допоміг підбирати ЄС та США. Тоді розслідування, які вже почали НАБУ та САП, вони завершаться вироками. А якщо один із топ-корупціонерів сяде, то він почне всіх інших здавати. Вже зараз ми бачимо історію з Онищенком, який свідчить, що Петро Порошенко давав йому вказівки підкуповувати депутатів та домовлятися з олігархами про розподіл корупційних прибутків», – зазначив Соболєв.

Що стосується чинного Президента, народний депутат каже, що це супер завдання – поставити його перед законом.

«Для цього треба зробити ще більше, ніж Антикорупційний суд. Треба ув’язнити його корумповане оточення, яке його прикриває. Також потрібно створити процедуру його відповідальності перед парламентом. Те, що в усіх країнах називається імпічментом. Це ще одне завдання, яке нам необхідно виконати», – заявив гість програми.

Але, наголошує Єгор Соболєв, все це буде неможливо втілити, якщо на виборах люди знову проголосують за корумпованих представників олігархів.

«Бо насправді, олігархи ще не програли жодні вибори в Україні. І це ще одна причина, чому ми пропонуємо заборонити політичну рекламу. Адже олігархи інвестують великі гроші у своїх представників, а порядні люди на виборах мають мало шансів», – зазначив Єгор Соболєв.