На Волині чоловік дав хабар прокурору за підміну вилученого бурштину і отримав «термін»

Вироком Камінь-Каширський районного суду Волинської області визнано винним місцевого жителя у наданні хабара прокуророві. За майже чотири тисячі доларів чоловік хотів з допомогою службовця замінити 30 кг вилученого в нього бурштину-сирця на менш вартісний камінь. Обвинуваченому призначено покарання - п'ять років позбавлення волі з конфіскацією усього його майна.

Як стало відомо «Ні корупції!» з матеріалів Єдиного державного реєстру судових рішень України, у липні минулого року обвинувачений, перебуваючи в службовому кабінеті начальника Камінь-Каширського відділу Маневицької місцевої прокуратури, надав йому 3850 доларів США хабара. Взамін просив про можливість замінити вилучений 05 липня 2017 року під час обшуку у його будинку бурштин-сирець, вагою 29,881 кг, на такий же камінь, однак меншої вартості.

Під час розгляду справи суд не взяв до уваги твердження сторони захисту про те, що обвинуваченого до скоєння злочину підбурив поліцейський, оскільки будь-яких доказів цьому не знайдено. Також нічим не підтверджені факти впливу на обвинуваченого з боку інших посадових осіб правоохоронних органів.

Врешті суд визнав чоловіка, який дав хабара, винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України, та призначив покарання у виді позбавлення волі на п'ять років з конфіскацією усього майна обвинуваченого, що належить йому на праві приватної власності. Вирок не вступив у законну силу, оскільки може бути оскаржений до Апеляційного суду Волинської області  протягом 30 днів