Тиск на суддів триває, – голова ВРП

Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк на з'їзді суддів у понеділок заявив, що в Україні тривають спроби тиску на судову владу, повідомляє LB.ua.

"На жаль, сьогодні триває тиск на судову владу. У Вищу раду правосуддя звернулися понад 400 суддів з приводу тиску на них", - зазначив він, додавши, що ВРП розглянула 125 із них.

За його словами, у ВРП надходять звернення народних депутатів з приводу рішень суддів. Зокрема, у Раду правосуддя надійшло 9 звернень від нардепів.

Крім того, Бенедисюк зазначив, що "не завжди рішення, які приймає ВРП з приводу тиску на суддів, виконуються". За 2017 рік ВРП прийняла 57 звернень до правоохоронних органів у зв'язку з тиском на суд.

"Генеральний прокурор відповів нам (ВРП - LB.ua), що з питань притягнення до відповідальності звертатися до дисциплінарної комісії, в інших випадках прокуратура не бачить причин проводити розслідування", - сказав Бенедисюк, додавши, що, згідно із законодавством, судді повинні звернутися у ВРП у разі тиску. Фактом тиску голова ВРП назвав відкриття кримінальних проваджень проти суддів за статтею 375 Кримінального кодексу (винесення суддею свідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали чи постанови).

"У 2013 році прокуратура відкрила 220 проваджень у цій статті, у 2017 - 517. І лише в одному випадку матеріали справи (проти діяльності судді - LB.ua) були скеровані в суд", - сказав він.

Голова ВРП також повідомив, що 1 березня судді прийняли рішення звернутися до Президента та Кабінету Міністрів для внесення змін до статті 214 Кримінального процесуального кодексу (початок досудового розслідування).

"Щоб звернення до генпрокурора було підставою для внесення факту (тиску на суддю - LB.ua) до Єдиного реєстру досудових розслідувань... Внесення в ЄРДР повинен робити генпрокурор чи його заступник", - сказав Бенедисюк.

Як повідомляв "Ні корупції!", суддя Господарського суду Київської області Павло Скутельник у декларації доброчесності за 2016 рік вказав на випадки втручання у його діяльність по здійсненню правосуддя.

Крім того, як повідомляв «Ні корупції», суддя Октябрського районного суду міста Полтави Лариса Гольник розповіла у Верховній Раді про тиск з боку голови суду.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», першим доповів про тиск на себе збоку голови суду й вимагання винести незаконне рішення на користь позивача суддя апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко.

За словами адвоката Автомайдану Романа Маселка, ці два приклади суддів-викривачів спонукають інших представників Феміди не боятися й заявляти про спроби впливу на них.

«Після Бондаренка та Гольник пішли інші покази. Вони стали реальним прикладом, що свідчити можна, і це дає результат», - сказав Маселко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ГОЛОВА ЧЕРКАСЬКОГО АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ПОДАВ У ВІДСТАВКУ

ПОЛТАВСЬКА СУДДЯ ВІДВЕРТО РОЗПОВІЛА ПРО КОРУПЦІЮ В СУДАХ