Освоєння бюджету як дієвий механізм формування більшості мера Трускавця: видатки – розділили,оренду – продовжили

Депутати Трускавецької міськради. Скрин з відео сесії

Засідання сесії Трускавецької міськради, яке відбулося  1 березня, є показовим у кількох ракурсах: депутати вкотре продемонстрували кричущу некомпетентність і антидержавницьку позицію – замість конструктивних пропозицій звучали заїжджені популістські гасла і практично одноголосно була підтримана заява Руху Визволення «10 Вимог». Як повідомляють "Джерела Трускавця", очевидним був процес підкилимних домовленостей щодо розподілу коштів міського бюджету – саме він допоміг міському голові Андрієві Кульчинському отримати більшість депутатських голосів для протягування потрібних рішень. А спроба представників КУНу, які вважаються себе опозицією, диктувати свої правила гри з тріском провалилася, оскільки була позбавлена правового підґрунтя.

Найбільший резонанс, як і очікувалося, викликало рішення про продовження оренди земельної ділянки на вул. Помірецькій, 51 ПрАТ «Трускавецькурорт». Саме для підтримки двох сторін протистояння до сесійної зали прийшли представники товариства та підприємці, громадські активісти й мешканці міста. Під час попереднього засідання це рішення не пройшло – хоча жодних підстав для відмови орендарю депутати так і не назвали. І, як пояснила завідувачка управління містобудування, архітектури та землекористування Оксана Плахтій, за законом договір оренди міг бути продовженим автоматично.

Однак питання все ж повторно винесли на розгляд сесії. Чому? По-перше, у такий спосіб трускавецький мер продемонстрував, що все ж контролює ситуацію в раді, а по-друге, це було зроблено під інтереси Лева Грицака –  у порядку денному був проект рішення про поновлення договору оренди землі для обслуговування свердловин питної  води санаторію «Карпати». Мовляв, як проговорився Андрій Кульчинський, якщо даємо оренду одній структурі, то й другій також не можемо відмовити.

 
- Політика згубить господарку, - сказав під час обговорення рішення про оренду землі для «Трускавецькурорту» директор ГГРЕС товариства Андрій Тарнавський. – Колектив гідрологічної експлуатаційної станції щодня десятиліттями виходить на свої робочі місця, вмикає наноси і видобуває мінеральні води, аби до Трускавця приїхали відпочивальники. Давайте проводити послідовну політику – законодавство вимагає договору оренди землі під об’єктами, що є у власності товариства, ви ж хочете паралізувати роботу ГГРЕС, не створивши натомість нічого свого. Я вже не кажу про те, що публічно озвучуються наклепи, які руйнують імідж курорт, що начебто догляд за «Нафтусею» здійснюється неналежним чином, – висловив свою позицію Андрій Тарнавський.

Андрій Тарнавський. Скрин з відео сесії

У відповідь депутат Роман Бучкович продемонстрував виняткове розуміння ситуації, заявивши: «Ви працюєте у злодіїв! Чого ви такі перелякані? Не переживайте – та включимо ми ті ваші насоси!»

- Це загальні фрази, а треба щодня приступати до роботи. Якщо ми цього не будемо робити - курорту загрожуватиме колапс, - наголосив директор ГГРЕСу.

У продовження дискусії трускавецький мер Андрій Кульчинський озвучив відповідь отриману від Державної служби геології і надр України, у якій, зокрема, наголошувалося, що підземні води є корисними копалинами загальнодержавного значення, а  отримати спеціальний дозвіл на користування ними міська рада може виключно на конкурсних засадах.

Після бурхливої суперечки, яку спровокували неадекватними заявами громадські діячі Володимир Шиманський й Ігор Кісак, депутати все ж підтримали поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Помірецькій, 51. За це рішення проголосували: Василь Вовчанський, Зоряна Домбровська, Іванна Кенц-Березюк, Олег Карпин, Михайло Кіселичник, Михайло Малащак, Тарас Матолич, Мирон Мицько, Андрій Остапчук, Наталія Пономаренко, Олена Савченко, Віра Сазонова, Микола Сеньків, Анатолій Стародуб, Андрій Степаненко, Василь Тимчишак.

Що стосується розподілу коштів міського бюджету, то мерська більшість швидко й злагоджено підтримала виділення таких сум: майже 300 тис. на проведення авторалі, а загалом цього року на промоції курорту буде витрачено 1 млн 200 тис грн., на закупівлю гідрантів для трускавецького водоканалу – майже 100 тис грн., на переобладнання котельні міського відділу поліції – 160 тис грн., на чергову закупівлю смітників та лавочок з гербом Трускавця – майже 200 тис грн., 300 тис грн. на реконструкцію сміттєвих майданчиків для «Трускавецьжитло». Як відомо, це підприємство існує у віртуальному вимірі: директор та бухгалтер -  отже, роботи виконуватиме «ТКО «Комфорт- Сервіс», до якого причетний депутат від «Батьківщини» Мирон Мицько. «Самопоміч» освоюватиме кошти, скеровані для промоції – її представники мають намір провести у Трускавці фестиваль блогерів. А трускавецький мер отримав мільйонні вливання з бюджету для проведення ремонтів у міській лікарні, яку ще з часів свого керування сприймає як власну вотчину, готуючи до приватизації.

Одне слово, «порозуміння» було досягнуте. Цього разу на відміну від попереднього сесійного засідання депутати вже жодним чином не реагували на трускавчан, присутніх у залі. Народним обранцям було не до сентиментів, дерибан бюджету – річ прагматична …

Дарина КРАВЕЦЬ, "Джерела Трускавця"