Верховний суд скасував незаконний восьмимільйонний тендер на реконструкцію черкаської дороги

Верховний Суд залишив у силі рішення господарського суду Черкаської області про визнання недійсним рішення комітету з конкурсних торгів Департаменту економіки та розвитку Черкаської міськради від 30.08.2016 року на закупівлю робіт з реконструкції вул. Менделєєва. Про це «Ні корупції!» стало відомо з матеріалів Єдиного державного реєстру судових рішень.

Влітку 2016 року Черкаська місцева прокуратура звернулася до суду з позовом про визнання недійсним рішення комітету з конкурсних торгів департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради від 30.06.2016 щодо закупівлі робіт з реконструкції вулиці Менделєєва в м. Черкаси та недійсним на майбутнє відповідного договору, укладеного з одним із товариств з обмеженою відповідальністю на суму 8 млн. грн.

«Підставою пред’явлення вказаного позову став факт порушення процедури державної закупівлі, оскільки її учасниками були пов’язані особи, що прямо заборонено чинним законодавством», - повідомила прес-служба прокуратури області.

Відомо, що учасниками процедури закупівлі робіт з реконструкції вулиці Менделєєва у м. Черкаси були два товариства з обмеженою відповідальністю: «Будівельна компанія «Сучасні будівельні рішення» і «Автомагістраль-Центр», а також ПП «Новобуд-2008».

скрін з YouControl

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, засновниками ТОВ «Автомагістраль-Центр» є Бурський Анатолій Леонідович (з часткою статутного капіталу 60 %), Бурський Денис Анатолійович (з часткою статутного капіталу 20 %), а також Бурський Максим Анатолійович (з часткою статутного капіталу 20 %).

Одним із співзасновників ПП «Новобуд-2008» є Бурський Максим Анатолійович.

Суд першої інстанції встановив, що Анатолій Бурський є батьком Максима Бурського.

Господарський суд області задовольнив позов прокурора. Відповідач, не погодившись із рішенням, оскаржив його. У вересні Київський апеляційний господарський суд прийняв постанову про відмову у задоволенні позову прокурора.

У лютому цього року Верховний Суд залишив у силі рішення господарського суду Черкаської області про визнання недійсним рішення комітету з конкурсних торгів Департаменту економіки та розвитку Черкаської міськради від 30.08.2016 року на закупівлю робіт з реконструкції вул. Менделєєва. Ця постанова набрала законної сили, є остаточною і оскарженню не підлягає.