Справу судді з Луганщини, обвинуваченого у незаконному збагаченні, не слухатимуть у Харкові

Київський районний суд м. Харкова скерував до апеляційної інстанції справу судді Краснолуцького міського суду Луганської області Євгена Самойленка для вирішення питання територіальної підсудності.  Причина - суд не побачив доказів вчинення інкримінованих обвинуваченому злочинів на території міста Харкова. Суддю підозрюють у декларуванні недостовірної інформації та незаконному збагаченні. Досудове розслідування НАБУ завершилось на початку цього року. Про це «Ні корупції!» довідався з даних Єдиного державного реєстру судових рішень України.

Справу тепер уже судді у відставці Самойленка розслідували більше року. За інформацією видання «Наші гроші», він у квітні 2016 року купив квартиру площею 137 кв м у Харківській області за 1,67 млн. грн., а у червні – машино-місце площею 15 кв. м. у Харкові за 249 тис. грн. Законність підстав набуття цієї нерухомості не підтверджується жодними доказами.

Захисниками обвинуваченого є Андрій та Гліб Федури.

Зважаючи на те, що «з обвинувального акту жодним чином не вбачається вчинення інкримінованих обвинуваченому злочинів на території міста Харкова взагалі та в Київському районі м. Харкова, зокрема», райсуд Харкова порушив питання щодо територіальної підсудності справи.

Тож, вирішивши, що злочини здійснено не у Харкові, а також взявши до уваги, що справу узагалі розслідували у Києві, справу Євгена Самойленка скерували до апеляційної інстанції, щоб вона підготувала подання до Верховного суду для визначення підсудності.