Євросоюз вимагає у Порошенка створення в Україні механізмів боротьби з корупцією – Рибачук

"У західних партнерів суттєво змінилось ставлення до прийняття законів в Україні. Зараз вимагають не просто прийняття законів, а їхнього виконання. Бо там зрозуміли, що автоматично у нас закони не працюють".

Про це у прямому ефірі 24 Каналу розповів керівник громадської організації "Центр UA", екс-нардеп та колишній віце-прем'єр-міністр України з питань європейської інтеграції Олег Рибачук, повідомляє "Експрес".

"Свого часу я та ще одна людина в Мінфіні займалися вступом України до Євросоюзу. Ми працювали з юристами Світового банку, Валютного фонду, Європейського банку. Я провів десь з десяток зустрічей у складі делегацій. І я ніколи не міг собі уявити, що голова Міжнародного валютного фонду може годину(!) говорити з українським президентом про Антикорупційний суд. Це нечувана річ! Ніколи ці організації не займалися такими речами", – сказав політолог.

Також Євросоюз вимагає механізмів створення боротьби з корупцією в Україні.

"Що це означає? Це означає, що вимога ефективної системи боротьби з корупцією – це не прийняти у першому читанні, не прийняти у другому читанні, це не прийняти у сотому читанні. Це означає створити ефективний механізм боротьби з корупцією. Зараз у Брюсселі вимагають не формального прийняття законів, а саме результатів їхнього функціонування", – додав Рибачук.