Апеляційний суд виправдав екс-секретарку сільради, яка роздала 18 га комунальної землі

У червні минулого року Маньківський райсуд своїм вироком на три роки позбавив волі та оштрафував секретарку сільради за зловживання службовим становищем. Захисники засудженої оскаржили це рішення в Апеляційному суді області. Днями вирок Маньківського районного суду відносно чиновниці скасували, а кримінальне провадження закрили у зв'язку з відсутністю у діях сільської чиновниці складу злочину. Про це «Ні корупції!» довідався з Єдиного державного реєстру судових рішень України.

Нагадаємо, виправданою є Галина Жайворонок. У листопаді 2014 року вона як секретарка Іваньківської сільської ради сфальшувала протокол сесії ради щодо надання 12 особам дозволу на виготовлення проектів землеустрою для відведення земельних ділянок площею 1,5 га кожна - для ведення особистого селянського господарства. Пізніше чиновниця виготовила фіктивне рішення ради, яким було надано дозволи на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства зацікавленим особам.

Жінку обвинуватили у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні, що спричинило тяжкі наслідки. Суд першої інстанції знайшов підстави для суворого покарання чиновниці – трьох років позбавлення волі.

Апеляційна інстанція скасувала цей вирок, оскільки не знайшла у діях пані Жайворонок складу злочину.