Апеляційний суд виправдав екс-секретарку сільради, засуджену за землю громади

8 лютого  Апеляційний суд Черкаської області скасував вирок Маньківського районного суду, яким той у червні 2017-го на три роки позбавив волі та оштрафував секретарку сільради Галину Жайворонок за зловживання службовим становищем. Крім того, як повідомляється в Єдиному державному реєстрі судових рішень, апеляційний суд ухвалив закрити кримінальне провадження щодо чиновниці. 

Нагадаємо, торік Галину Жайворонок засудили на 3 роки за те, що у листопаді 2014 року вона як секретарка Іваньківської сільської ради сфальшувала протокол сесії сільради щодо надання 12 особам дозволу на виготовлення проектів землеустрою для відведення земельних ділянок площею 1,5 га кожна (загалом 18 га)  - для ведення особистого селянського господарства. Пізніше чиновниця, як встановив суд, виготовила фіктивне рішення ради, яким було надано дозволи на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства зацікавленим особам.

Жінку обвинуватили у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні, що спричинило тяжкі наслідки. Суд першої інстанції (Маньківський районний суд) визнав вищеназвані підстави достатніми для суворого покарання чиновниці – трьох років позбавлення волі.

Натомість апеляційна інстанція скасувала цей вирок у лютому 2018-го, оскільки не знайшла у діях пані Жайворонок складу злочину.

Відтак,  пані Жайворонок звільнена від відбування покарання у вигляді позбавлення волі та від сплати штрафу, присудженого першою інстанцією.