Суд залишив Труханова на посаді міського голови Одеси

Солом'янський районний суд Києва не задовольнив клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо відсторонення від посади мера Одеси Геннадія Труханова.

Про це повідомляє Нromadske.ua.

У коментарі журналістам Труханов заявив, що після рішення суду планує повернутися в Одесу для виконання своїх обов'язків.

"Я думаю, що повинен працювати. Водночас досудове слідство триває, і я думаю, що допомагатиму слідству. Це дозволить мені реалізувати ті проекти, які принесуть користь Одесі. Я вважаю правильним рішення, що обрана людьми людина повинна працювати", - сказав він.

Своєю чергою, як повідомляє УП, міська влада Одеси просила громадські організації підписувати листи-звернення на підтримку міського голови Одеси Геннадія Труханова, щоб надати їх у суді щодо відсторонення мера від посади.

Так, прокурор САП Віталій Кравець попросив долучити до справи копію протоколу допиту свідка, який заявив, що лист від його організації мерія Одеси отримала обманним шляхом. 

"Прошу додати копію протоколу допиту свідка Костіна Сергія – це президент одеського благодійного фонду "Дорога до дому". Відповідний лист у підтримку Труханова від цього БФ вами зачитувався у переліку документів, що надані стороною захисту", - сказав Кравець.

Він процитував кілька місць із протоколу.

"З вашого дозволу: "В воскресенье 18 февраля 18 года приблизительно в 20:0 мне на мобильный позвонила женщина, которая представилась работником социальной политики горсовета с просьбой подписать письмо в поддержку одесского городского головы Труханова с просьбой не отстранять его от занимаемой должности при рассмотрении в судебном заседании указанного вопроса. Я ей ответил, что нахожусь не в Одесе и не имею возможности ничего подписать. На этом наш разговор был окончен", - процитував прокурор протокол.

Він додав, що пізніше йому стало відомо, що після цього представники мерії звертались до інших працівників фонду.

"После того, как я отказал представителю горсовета в подписании каких-либо писем в поддержку Труханова, сотрудники горсовета перезвонили Киценко (я так розумію, це співробітник цього фонду) и сообщили, что она должна безотлагательно прибыть в горсовет с письмом, в котором содержится просьба фонда о дальнейшем сотрудничестве с горсоветом в сфере профилактики вич-инфекций.

Киценко подготовила это письмо, с помощью факсимиле поставила подпись под моей фамилией и отвезла его начальнику здравоохранения Одесского горсовета", - продовжив читати Кравець. 

За словами Костіна, саме цього листа захист Труханова використав, як документ на підтримку одеського голови.

"Хочу пояснить, что это письмо не является документом поддержки благотворительным фондом Труханова, и не является просьбой не отстранять его от занимаемой должности, и было направлено исключительно для продления сотрудничества", - процитував протокол прокурор.

Він розповів, що після цього на адресу фонду стали надходити погрози.

"После размещения в СМИ факта опровержения поддержки мэра, на адрес фонда стали поступать угрозы от работников горсовета и депутатов о прекращении дальнейшего сотрудничества по всем направлениям нашей деятельности", - прочитав Кравець.

Прокурор висловив припущення, що таким же чином захист Труханова міг отримати і інші так звані листи підтримки.

"Не хотів би бути голослівним і кидати тінь на іншу пачку цих документів, але, здається, цей протокол допиту проливає світло на те, яким чином отримувалися всі ці характеристики і листи підтримки підозрюваного", - підсумував прокурор САП.

Захист Труханова сказав, що не знає, хто такий Костін, але знає, що є лист від фонду.  

"Якщо є керівник організації і є члени цієї організації, то це не може бути думка окремої особи – це виключно рішення організації", - сказав захисник Труханова Олександр Лисак.

Нагадаємо, 15 лютого Труханову, якого підозрюють у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем під час покупки міськрадою приміщення заводу "Краян", Солом'янський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді особистої поруки народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Дмитра Голубова.

САП заявила, що має намір оскаржити це рішення, відсторонити Труханова від посади й арештувати його майно.

26 лютого Апеляційний суд Києва відмовив САП у проханні посилити запобіжний захід Труханову. Прокурори просили заарештувати його з альтернативою внесення застави в розмірі 50 млн грн, але суд залишив рішення Солом'янського райсуду Києва без змін.

Читайте також КОЖЕН КОРУПЦІОНЕР ВИСОКОГО ПОЛЬОТУ МАЄ СВОЮ МІНІ-АРМІЮ, – ЕКСПЕРТ