Кожен корупціонер високого польоту має свою міні-армію, – експерт

"Я би на місці суддів дуже боялася, коли під час розгляду справи Труханова у залу засідань зайшли молодики. До того ж, усвідомлюючи, яку репутацію має пан Труханов не тільки в Україні, а й за кордоном".

Таку думку висловила виконавчий директор Центру протидії корупції Дарина Каленюк на телеканалі ZIK.

Відповідаючи на запитання, кому саме мають довіряти люди у судовому процесі, спостерігаючи за справою Труханова. Адже обидві сторони – і обвинувачення і захист, мають своїх прихильників.

«В ідеальному випадку громадяни мали б довіряти суду. Але українському суду я б не довірилася, принаймні зараз, точно. Натомість я б довірилася фактам до того часу, поки не буде створений реально незалежний, професійний антикорупційний суд, який буде розглядати такі справи, як у випадку з Трухановим», – прокоментувала Дарина Каленюк.

Адже, зауважує вона, чи можна сьогодні довіряти судовому процесу і суддям, коли під час розгляду справи Труханова у залу засідань зайшли однаково вдягнуті молодики спортивної форми і заблокували проходи?

«Наявність такого факту свідчила про реальний політичний тис на суд та суддів. Тому я би на місці суддів дуже боялася, усвідомлюючи, яку репутацію має пан Труханов не тільки в Україні, а й за кордоном.

Зокрема, він має тісні зв’язки з кримінальним світом, а перші звіти про його кримінальне минуле написані італійською поліцією ще у 1997-1998 роках, коли він мав стосунок до мафії та торгівлі зброєю», – підкреслила виконавчий директор Центру протидії корупції.

Дарина Каленюк пояснює, що тісно пов’язані із криміналітетом людимають у своєму розпорядженні таку собі міні-армію.

«Кожен поважний корупціонер, і пан Труханов не є виключенням, можуть забезпечити собі захист за рахунок такої сили. Але коли ця міні-армія приходить в суд і починає бити активістів, натомість поліція у це не втручається, том ми дуже близькі до хаосу», – застерегла Дарина Каленюк.

Читайте також МЕР ОДЕСИ ТРУХАНОВ ОРГАНІЗУВАВ ТРИ АВТОБУСИ “ТІТУШОК” НА ЗАСІДАННЯ СУДУ В КИЄВІ