ГПУ повідомила про підозру екс-голові Обухівського районного суду за автоходу до “Межигір’я”

Колишньому голові Обухівського райсуду Київської області та його колезі повідомили про підозру за покарання учасників поїздки до резиденції екс-президента "Межигір’я" 29 грудня 2013 року.

Про це повідомляє речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко у Facebook.

Як  йдеться у повідомленні, Департаментом спеціальних розслідувань ГПУ розслідується кримінальне провадження за фактами винесення неправосудних рішень суддями у січні 2014 року стосовно учасників мирних акцій протесту. Це призвело до необґрунтованого їх притягнення до адміністративної відповідальності, подальшого укриття вчинення зазначених тяжких злочинів та службової недбалості, а також фактами втручання в роботу автоматизованої системи документообігу вказаного суду за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 375, ч. 1 ст. 396, ч. 1 ст. 367 та ч. 1 ст. 376-1 КК України.

"У ході здійснення досудового розслідування у порядку ст. ст. 111, 135, 278 КПК України повідомлено про підозру колишньому голові Обухівського районного суду Київської області та одному з суддів вказаного суду у винесенні неправосудних постанов, якими незаконно притягнуто до адміністративної відповідальності учасників автоходи 29.12.2013 до президентської резиденції «Межигір’я» та накладено максимально можливі стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 6 місяців, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України", - написав Лисенко і додав:

"Крім цього, зазначеному колишньому голові суду повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 375, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 376-1 КК України, які полягали в організації втручання в автоматизовану систему документообігу суду та організації постановлення неправосудного рішення стосовно учасників вказаної ходи іншим суддею".

Наразі вирішується питання про обрання вказаним особам запобіжних заходів. Досудове розслідування триває.

Читайте також ЛУЦЕНКО ПРОПОНУЄ ЖОРСТКІ САНКЦІЇ ДЛЯ СУДДІВ, ЩО ЖАЛІЮТЬ КОРУПЦІОНЕРІВ