В Івано-Франківську на хабарі попався чиновник державної архітектурно-будівельної інспекції

Співробітники Служби безпеки України викрили на хабарі керівника одного зі структурних підрозділів Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

Правоохоронці задокументували, що посадовець вимагав 2,1 тисячі доларів від однієї з місцевих будівельних фірм за сприяння у продовженні строку дії ліцензії на виконання робіт та не проведення планової перевірки діяльності компанії.

"Для отримання грошей чиновник залучив як посередника свого знайомого приватного підприємця", - йдеться у повідомленні СБУ.

Оперативники спецслужби затримали посередника у центральній частині міста під час отримання всієї суми хабара.

"Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Тривають першочергові слідчі дії", - сказали в СБУ і додали, що операція проводилась спільно з поліцією та відділом запобігання і протидії корупції ДАБІ за сприяння Управління ДАБІ в Івано-Франківській області під процесуальним керівництвом прокуратури.  

Як повідомляв «Ні корупції!», на Полтавщині чиновник з ДАБІ брав побори за «схемою».

Правоохоронці встановили, що чиновник для отримання «замовлень» створив мережу посередників з колишніх держслужбовців, які працювали в сфері надання та оформлення документів у містобудівній діяльності. Через них посадовець систематично отримував гроші з фізичних та юридичних осіб за реєстрацію декларації про початок будівництва та про готовність об’єктів до експлуатації.

Затримали керівника департаменту разом з посередником, яким виявився колишнім заступником начальника одного з Управлінь Полтавської ОДА, у кав’ярні в обласному центрі. Зловмисники отримували 13 тисяч гривень від місцевого мешканця за реєстрацію декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

Читайте також У ТЕРНОПОЛІ ГОЛОВНИЙ ІНСПЕКТОР ДАБІ ВИЯВИЛАСЬ ХАБАРНИЦЕЮ