Міськрада не має права стягувати гроші за скани – постанова суду

Харківський окружний адміністративний суд постановив, що відмова Харківської міської ради надати відповідь на запит Микити Андреева щодо молодіжної програми кредитування житла і спроба стягнути кошти за сканування копій документів є неправомірними.

У резулятивній частині рішення суд зобов’язує Харківську міську раду надати на запит:

- сканований документ, який регламентує порядок молодіжного кредитування у Харкові;

- інформацію про розмір коштів, передбачених на таке кредитування 2018 року;

- скановані документи, що визначають критерії та порядок кредитування осіб за цією програмою;

- перелік осіб, які отримали підтримку за цією програмою.

Раніше міськрада не надала цієї інформації на запит.

«Інформацію мені не дали, сказали, що документи займають дуже багато сторінок і виставили рахунок на 119 гривен. І закон дійсно дозволяє розпорядникам інформації вимагати від запитувачів покрити витрати, але за друк та копіювання документів. Але ж я просив сканувати, а не копіювати», - написав Микита Андреев на своїй сторінці у Фб.

Полеміка в суді велася навколо того, що запитувач наполягав, що сканування не потребує витрачання паперу, а розпорядник стверджував, що спочатку він мусить зробити копію, а потім цю копію відсканувати. Суд став на бік запитувача, до того ж постановив, що міськрада має відшкодувати позивачеві судовий збір 704 грн.

Запитувач також припускає, що влада не надає цієї інформації, бо не зацікавлена в розповсюдженні відомостей про цю програму, яка покриває відсотки на кредитування житла для молоді.

«Про такі програми широким масам розповідати невигідно, бо бажаючих і так достатньо», - вважає Андреев.

Справу в суді підтримала ініціатива #насудзадоступ.

Нагадаємо, ініціатива «На суд за доступ» створена для компенсації судового збору журналістам та активістам у питаннях доступу до публічної інформації. За задумом організаторки ініціативи журналістки Надії Вірної, ті, хто виграватиме судові позови й отримуватиме компенсацію судових витрат, повертатиме гроші у фонд ініціативи, щоб інші теж могли скористатися допомогою. 

«Доступ до правди»