НАБУ показало схему розкрадань під час продажу будівель заводу “Краян”

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура опублікували схему заволодіння коштами міського бюджету Одеси під час продажу будівель ВАТ "Краян".

Про це повідомляють на сайті НАБУ.

За даними слідства, в першій половині 2016 року мер Одеси Геннадій Труханов домовився з особами, які фактично контролюють ЗАТ UAB Naster, ТОВ VALTON GROUP LP і ТОВ "Девелопмент Еліт" про заволодіння коштами міського бюджету.

"Встановлено, що з липня по грудень 2016 року Труханов разом з іншими посадовими особами міської ради, використовуючи службове становище, вчинив низку дій, спрямованих на реалізацію задуму. Зокрема для створення умов для заволодіння коштами міського бюджету зазначені особи на початку жовтня 2016 року залучили до вчинення правочину директора суб'єкта оцінної діяльності, який визначив заздалегідь встановлену і свідомо завищену вартість об'єкта оцінки в розмірі 185 млн гривень", - зазначають у НАБУ.

Слідство вважає, що учасники корупційної схеми повідомили депутатам міськради свідомо неправдиву інформацію про невідкладність розгляду питання про придбання приміщення, обумовлену нібито необхідністю подання документів у встановлені терміни.

Крім того, депутатів запевнили, що ціна на приміщення є об'єктивною, перевіреною уповноваженими посадовими особами профільних виконавчих органів ради та постійної комісії, які відповідали за підготовку проекту рішення, а витрати на його придбання є економічно обґрунтованими, хоча насправді це було не так.

Службові особи Одеської міської ради тривалий час не подавали НАБУ документів, підготовлених суб'єктом оцінної діяльності. Документи були вилучені працівниками НАБУ тільки в результаті обшуку в приміщенні Одеської міськради.

Таким чином задіяні особи забезпечили прийняття депутатським корпусом рішення про надання згоди на придбання в комунальну власність територіальної громади будівлі "Краян" за свідомо завищеними цінами - в розмірі 185 млн гривень. Отримані від міської влади кошти фірма-продавець спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, керівник якої зараз перебуває в зоні АТО. Проте детективи НАБУ і прокурори САП запобігли цій спробі і домоглися арешту рахунків компанії-продавця будівлі.

Читайте також: СУД НАД ТРУХАНОВИМ: ПІД БУДІВЛЕЮ СУДУ СТАЛАСЯ СУТИЧКА. ФОТОРЕПОРТАЖ (ОНОВЛЕНО)

АФЕРА РОКУ. ХТО ПОКЛАДЕ СОБІ В КИШЕНЮ 180 МІЛЬЙОНІВ ПРИ КУПІВЛІ НОВОГО ОФІСУ ОДЕСЬКОЇ МІСЬКРАДИ?