Bloomberg назвав основні причини трудової міграції українців

Американська компанія Bloomberg провела дослідження стосовно економічних ризиків для України через трудову міграцію до Польщі, Чехії та інших країн Європи, яке показало, що російська агресія на Донбасі, девальвація та постійна корупція стали основними причинами для українців шукати роботу за кордоном.

Про це повідомляє "Тиждень".

"Трудова міграція є однією з проблем, що постають перед Україною сьогодні. Це може стати серйозним ризиком для економічного зростання та стабільності цін у найближчі роки", - зауважив  заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб.

Зокрема, Україна допомогла подолати дефіцит робочої сили з Праги до Варшави після того, як свобода пересування Євросоюзом та "заманювання" вищої оплати праці спонукали громадян цих країн масово переміщатися на багатший блок.

"Іноземні компанії не мають іншого вибору. Спочатку вони шукали лише співробітників з великим досвідом та дипломами. Тепер вони беруть усіх і проводять місяць тренінгу, якщо це необхідно", - прокоментував український підприємець Роман Пелех, який нещодавно відкрив свій дев'ятий офіс щодо набору кадрів, починаючи  з 2013 року ("Кадрова Агенція Пелех", набір робітників з Центральних, Західних та Східних регіонів, займається адмініструванням офісів по Україні, - Ред.).

У свою чергу, привабливість  для українських працівників зрозуміла, адже їхня грошова винагорода вдома становить у середньому 7 100 гривень (265 доларів США) на місяць у порівнянні з 3500 злотими (1046 доларів) у Польщі.

На думку видання, причиною для міграції є затяжний конфлікт із російськими окупантами, девальвація та постійна корупція.

Читайте також РІВЕНЬ КОРУПЦІЇ НАВІТЬ ІЗ ВИСОКИМИ ЗАРПЛАТАМИ ЧИНОВНИКІВ НЕ ЗМЕНШУЄТЬСЯ

ЕКСПЕРТ РОЗПОВІВ, КОЛИ ПОЧАВ ЗРОСТАТИ РІВЕНЬ КОРУПЦІЇ ПІСЛЯ МАЙДАНУ