Викрито багатомільйонну крадіжку грошей під час закупівлі запасних частин підрозділами “Укрзалізниці”

Співробітники СБ України у ході реалізації комплексу заходів із захисту критичної інфраструктури залізничної галузі держави викрили корупційний механізм привласнення державних коштів посадовцями низки комерційних структур та структурних підрозділів ПАТ «Укрзалізниця», що створювало загрозу стабільній та безпечній діяльності залізниці.

Про це повідомляє прес-цетнр Служби безпеки України.

Правоохоронці виявили багатомільйонні зловживання службових осіб під час закупівлі запасних частин до вантажних вагонів на загальну суму майже 400 мільйонів гривень. Зокрема, вони задокументували, що закуплена структурними підрозділами Укрзалізниці продукція не відповідала встановленим вимогам якості та мала невідоме походження.

"Частина деталей, зокрема, була реставрована із запчастин, що були у користуванні, але у документах відображалася як нова продукція", - йдеться у повідомленні.

За місцем реєстрації комерційних структур реальна господарська діяльність не здійснювалася, офісні, виробничі та складські приміщення були відсутні. За висновками профільних експертів, використання запчастин неналежної якості на вантажних вагонах ПАТ «Укрзалізниця», 84% із яких експлуатуються з понад нормативним терміном служби, може призвести до дестабілізації роботи залізниці та виникнення надзвичайних подій на об’єктах критичної інфраструктури залізничної галузі. Зокрема, аварійних ситуацій із вантажним рухомим складом, тимчасовим або повним зупинення окремих напрямів залізничного сполучення.

"Наразі спільно з Генеральною прокуратурою та Національною поліцією України у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст.191 та ч. 1 ст. 366 КК України, відбуваються слідчі дії у підрозділах та філіях Укрзалізниці в Києві, Дніпропетровській, Харківській та Львівській областях, за результатами яких буде оголошено про підозри особам, що причетні до протиправної діяльності", - йдеться у повідомленні СБУ. 

Як повідомляв "Ні корупції!", Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) розслідує справу про придбання Укрзалізницею радіостанцій виробництва державних компаній через фірму-прокладку ТОВ «Укренергоізолятор».

Розслідування про закупівлі радіостанцій ПАТ «ТРЗ «ОРІОН» через фірми-прокладки було проведено членом редакції ZБК для сайту «Ні корупції!».

Читайте також ЗАЛІЗНИЧНІ СХЕМИ: «БРУДНІ ТЕНДЕРИ»