Про що не хотіли розповідати “Ні корупції!” у “Харківводоканалі”

Вісім порушень протипожежної безпеки було виявлено упродовж 2016-2017 років у двох харківських дитячих позаміських закладах оздоровлення та відпочинку. Обидва заклади, «Ромашка» та «Факел», перебувають у підпорядкуванні комунального підприємства «Харківводоканал». Упродовж двох останніх років у них відпочили 2860 дітей. Про це "Ні корупції!" повідомили у "Харківводоканалі" у відповідь на інформаційний запит видання.

Нагадаємо, відповідь "запізнилася" майже на два місяці і надійшла лише після втручання омбудсмана.

У 2016 році у згаданих вище дитячих оздоровчих закладах перед оздоровчим сезоном були проведені перевірки на дотримання протипожежної безпеки. У 2017 році діяв відповідний мораторій, тому табори не перевіряли.

Загалом у ПЗОВ «Ромашка» та ДЗОВ «Факел» було виявлено 8 порушень.

Перелік порушень по ПЗОВ "Ромашка": "не наданий розрахунок кількості води для здійснення пожежогасіння; будівлю медичного пункту та піонерської кімнати не обладнано установкою АПС з виводом сигналу про спрацювання на пульт центрального спостереження; не надано акт прийняття до експлуатації системи пожежної сигналізації в спальному корпусі; не проведено випробування зовнішнього протипожежного водопостачання; електровимикачі та розетки в корпусах №2, № 3, № 4 та будівлі гуртожитку встановлені на горючій основі без підкладання під них суцільного негорючого матеріалу; не проведена ідентифікація потенційної небезпеки об'єкту".

Перелік порушень по ДЗОВ "Факел": не проведений замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж від короткого замикання.

За результатами проведення перевірок директор ПЗОВ «Ромашка» та начальник ДЗОВ «Факел» були притягнуті до адміністративної відповідальності.

Кошти з бюджету на проведення закупівель протипожежного обладнання та систем пожежної безпеки для ПЗОВ «Ромашка» та ДЗОВ «Факел» не виділялись. Закупівлі на придбання протипожежного обладнання та систем пожежної безпеки для ПЗОВ «Ромашка» та ДЗОВ «Факел» не проводились.

Перед початком оздоровчих сезонів 2016 та 2017 років виявлені порушення повністю усунули, повідомили "Ні корупції!" у КП «Харківводоканал».