У Києві заборонили політичну агітацію в школах

Київська міська рада ухвалила рішення щодо недопущення політичної діяльності та політичної агітації в загальноосвітніх навчальних закладах міста Києва.

Відповідно до рішення, у столичних школах не допускається розповсюдження реклами політичного характеру. Також заборонена політична агітація серед учнів та просування політичного брендингу.

Як зазначає прес-служба Київради, відповідно до чинного законодавства, одним з принципів освіти в Україні є її незалежність від політичних партій, громадських і релігійних організацій. Залучення учнів і студентів до участі в політичних акціях під час навчально-виховного процесу не допускається. Проте в останні роки ці норми часто порушують.

Тому згідно з рішенням, матеріально-технічна база навчальних закладів столиці не повинна використовуватись для розміщення громадських приймалень і політичної агітації.

Як повідомляв "Ні корупції!", після 1 вересня 2016 року, коли в одній із міських шкіл під час урочистої лінійки Першого дзвоника перед дітьми та їхніми батьками виступив один із лідерів Опоблоку, відомий журналіст і блогер Денис Казанський надіслав запит до Міносвіти із питанням, на якій підставі політик приходив до школярів. У МОНі йому також відповіли, що керівники навчальних закладів можуть запрошувати на заходи будь-кого на свій розсуд.

«Хоч Стрелкова запрошуй або Марію Деві Христос. Можна все. Давно пора заборонити в школах будь-яку політичну агітацію», - резюмував тоді Казанський.

Читайте також З КИМ У САДОЧКУ БЕЗ ВІДОМА БАТЬКІВ МОЖУТЬ ЗУСТРІТИСЯ ДІТИ