У Києві протестували проти непрозорого фінансування ветеранських організацій

14 лютого в Києві біля Будинку уряду відбувся мітинг проти непрозорого фінансування ветеранських організацій за рахунок бюджету.

Як повідомляє LB.ua, на акцію прийшли близько 50 осіб, які незадоволені виділенням коштів організаціям, що "проводили безсмертні полки і втюхують пропаганду комуністичного режиму і дружбу з Росією". Вони вимагали давати гроші тільки тим організаціям, які пропонують реальні соціальні проекти, спрямовані на ветеранів війни.

Акція отримала назву "АнтиРева", оскільки саме міністр соціальної політики Андрій Рева відповідає за цю сферу.

Незважаючи на протест, уряд прийняв проект рішення щодо ветеранських організацій без обговорення.

Згодом, як повідомила прес-служба уряду, Кабінет міністрів України змінив систему фінансування ветеранських організацій.

У Кабінеті міністрів заявили, що відповідно до постанови, кошти, передбачені в бюджеті на фінансову підтримку всеукраїнських громадських об’єднань ветеранів, заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та увічнення пам’яті загиблих під час воєн та військових конфліктів, розподіляються за результатами проведеного конкурсу, а їх розподіл затверджується Міністерством соціальної політики.

«Якщо раніше фінансувалася статутна діяльність об’єднань ветеранів, то ця постанова створює новий механізм конкурсного відбору проектів у підтримку ініціатив громадських організацій через подання відповідних пропозицій, з тим, щоби фінансувати їхню практичну діяльність в рамках чинного законодавства. Разом з цим, усі заходи, які фінансуватимуться за кошти державного бюджету, проходитимуть через громадську експертизу», – зазначив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Нагадаємо, минулого року в Україні було декілька гучних конфліктів, пов'язаних із ветеранськими організаціями. Виявилося, що отримуючи фінансування з бюджету, тобто за рахунок платників податків, вони часто займаються зовсім не тим, що необхідно ветеранам воєн і АТО. В Дніпрі навіть вирішили позбавити їх фінансування, а вивільнені кошти направити на додаткову адресну допомогу справжнім ветеранам.