Оголошено першу хвилю всеукраїнського конкурсу антикорупційних розслідувань “Приховані інтереси”

ГО «Антикорупційний штаб» оголошує всеукраїнський конкурс антикорупційних розслідувань "Приховані інтереси". До участі запрошуються усі, хто працює, або прагне реалізувати себе у жанрі журналістських розслідувань і готові провести розслідування на основі Прихованих інтересів.

Про це "Ні корупції!" повідомили організатори конкурсу. 

Антикорупційний штаб популяризує використання сучасних інструментів для викриття та запобігання корупційним зловживанням. Одним з таких інструментів є Приховані Інтереси interes.shtab.net - сайт, що дозволяє швидко перевірити місцевих чиновників на наявність конфлікту інтересів за допомогою бази даних та автоматичного аналізатора документів. За лічені секунди аналізатор перевірить будь-який машинозчитувальний документ на предмет наявності депутатських фірм та допоможе провести якісне антикорупційне розслідування.

У рамках конкурсу передбачається використання Прихованих інтересів під час підготовки матеріалу. 5 найкращих матеріалів буде відібрано та нагородженого з фонду журналістських розслідувань Антикорупційного штабу, а також опубліковано на сайті Прихованих Інтересів. Загальний розмір фонду - 5 тис. грн.

Матеріали надсилайте на електронну скриньку shtab.net@gmail.com.

Дедлайн прийому робіт - 20 лютого.

Довідкова інформація:

“Приховані інтереси” – це база даних усіх фірм, пов’язаних з депутатами та топ-чиновникам, які можна з легкістю аналізувати через зручний пошук за ПІБ чиновника, назвою чи кодом ЄДРПОУ компанії. А функція “автоматичний аналізатор” протягом кількох секунд знайде збіг між базою даних та змістом завантаженого документу, наприклад, порядком денним, стенограмою засідання, тендерною документацією тощо. 

У 2017 році база була реалізована для Києва, Житомира та Тернополя. Зараз до бази додани міста Івано-Франківськ, Львів та Дніпро. Навесні цього року презентація бази Приховані інтереси Верховної Ради України.

Простий інтерфейс та зручність сайту http://interes.shtab.net/ дають змогу журналістам та активістам з легкістю провести антикорупційне розслідування діяльності місцевого чиновника, перевірити його профіль та пов’язані з ним компанії на предмет доброчесності, а у випадках порушення чи будь-яких підозр щодо прозорості діяльності політика, звернутися до Антикорупційного штабу за відповідною експертизою.