Маселко: Влада і корупція в Україні – майже одне й те ж

Голова Ради громадського контролю НАБУ Роман Маселко зауважує, що всі передумови для ухвалення закону про антикорупційний суд є: президент Петро Порошенко має підконтрольну парламентську більшість, а фракції поза коаліцією, за словами Маселка, вже заявляли про свою готовність підтримати створення антикорупційних судів.

Про це Роман Маселко заявив в ефірі "Радіо Свобода".

«Весь світ нам каже, що ваша проблема – корупція, інвестори до вас не йдуть, тому що корупція, ми дамо вам кредити за умови, що буде подолана корупція, коли всередині країни так само роблять опитування, і корупція виникає на першому місці, а потім війна, і коли кожен із нас у щоденному житті стикається з корупцією, з якою треба боротися в першу чергу (як каже народ, що риба гниє з голови) – всі умови створені для того, щоб нарешті це зробити. Тобто створені антикорупційні органи, антикорупційна прокуратура і треба лише антикорупційного суду. Все готове, є напрацьовані законопроекти, висновки експертів – і чомусь це блокується. Єдине пояснення – це дійсно страх», – розповідає активіст.

Такої ж думки дотримується виконавчий директор «Transparency International Україна» Ярослав Юрчишин.

«Якщо президент обіцяє публічно оперативно розглядати це питання, а його фракція за це не голосує, це є свідченням того, що або фракція вже не звертає увагу на позицію свого лідера, або це така спланована гра. Антикорупційний суд, як мінімум, буде розглядати справи швидше. Знову ж таки він буде мати, якщо буде створений відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, куди більший рівень незалежності і впливати на нього буде куди складніше. Це ризики для тих людей, які вже перебувають під розслідуванням, а таких у парламенті добрий десяток», – пояснює Юрчишин.

Як повідомляв "Ні корупції!", Посол Європейського союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що Україна повинна створити Антикорупційний суд до президентських виборів.

Читайте також ЛУЦЕНКО: ТОРІК НА ХАБАРАХ ЗАТРИМАЛИ ПОНАД 9500 КОРУПЦІОНЕРІВ