У Черкасах виправдали службовців, обвинувачених в отриманні хабара за дозвіл на вирубку лісосмуги

Днями Апеляційний суд Черкаської області виправдав двох працівників комунального лісового підприємства, обвинувачених у хабарництві. Розгляд справ тягнеться ще з 2014 року. Суд першої інстанції визнав чоловіків винними та призначив умовне покарання. Апеляція підтримала цей вирок. Вища касаційна інстанція повернула справу на новий розгляд знову до Черкас.

З вироку Соснівського райсуду Черкас «Ні корупції!» стало відомо, що у вересні 2013 року інженер з реалізації КП «Райліс» за змовою зі старшим майстром лісу цього ж підприємства, одержали від бригадира пильщиків одного з місцевих ФОП 120000 грн. за надання можливості ведення рубки лісосмуги протяжністю 3 км вздовж автодороги Звенигородка-Городище Черкаської області та реалізації отриманої деревини.

Службовців визнали винними у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України та призначили покарання - 5 років позбавлення волі  без конфіскації майна.

На підставі ст.75 КК України  їх звільнили від відбуття покарання з випробуванням строком на три роки.

У 2016 році апеляційна інстанція залишила цей вирок майже без змін.

Рішення Апеляційного суду оскаржувалося у Вищому спеціалізованому суді України. У листопаді 2016 року вирок Апеляційного суду Черкаської області від 08 лютого 2016 року щодо обвинувачених скасували та призначили новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

І нещодавно, наприкінці січня цього року, вирок Соснівського районного суду м. Черкаси від 26 травня 2015 року скасували, а кримінальне провадження відносно службовців КП «Райліс» закрили за відсутністю в їхніх діях складу злочину, передбаченого ч.4 ст.368 КК України.