В Україні є лише поодинокі випадки боротьби з топ-корупцією, – Малкіна

В умовах чинної української судової системи неможливо масштабно боротися з корупцією. Адже потрібно не лише відкривати кримінальні справи проти конкретних осіб, а й притягати їх до відповідальності. А для цього потрібно створити Антикорупційний суд.

Про це в ефірі телеканалу ZIK сказала доктор політичних наук Анна Малкіна.

«Безумовно, можна сказати про те, що НАБУ досягло певних результатів щодо боротьби з корупцією. Адже насправді вже повернено чимало коштів, а також відкрито кримінальні справи. Але сказати, що вони є аж надто гучними, ми не можемо. Тому що у нас борються лише з поодинокими випадками топ-корупції», – розповіла Малкіна.

Вона вважає, що загалом є дуже позитивним те, що в Україні триває боротьба з корупцією. Але потрібно не лише відкривати кримінальні справи проти конкретних осіб, а й притягати їх до відповідальності. Хоча наразі це неможливо зробити в умовах чинної української судової системи.

«На превеликий жаль, на сьогодні судова гілка влади в Україні є додатком до виконавчої. І це замкнене коло, яке існує уже протягом 26 років незалежності. Його розірвати надзвичайно складно, бо система чинить усілякий спротив і практичним виявом цього є намагання заблокувати або загальмувати процес створення антикорупційного суду», – прокоментувала політолог.

На її глибоке переконання, така інституція як Антикорупційний суд в Україні необхідна, адже в державі потрібно вирішити нагальні проблеми. Але не варто забувати, що створення такої структури є перехідним етапом.

«Антикорупційні суди не є дуже розповсюдженим явищем у судових системах, бо вони відносяться до так званого правосуддя перехідного періоду і створюються на певний час для вирішення конкретної проблеми. Оскільки в Україні станом на зараз така проблема існує, то створення антикорупційного суду є нагальною потребою. Тому треба працювати у цьому напрямку для того, щоб з впевненістю сказати, що робота антикорупційних органів не була марною», – додала вона.