Суд оштрафував депутата Полтавської облради, який не повідомив про купівлю автомобіля та будівлі

Київський райсуд Полтави обрав покарання депутату Полтавської облради Віталію Бабаку, який придбав мікроавтобус і велику нежитлову будівлю та вчасно не повідомив про це державу. 18 січня суддя Андрій Антонов призначив депутату два штрафи, розмір яких у сумі складає 3400 грн.

Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Згідно з матеріалами справи, 14 березня 2017 року депутат Полтавської облради, голова Пирятинської райпарторганізації ВО «Свобода», в.о. директора філії ПАТ «ДПЗКУ» «Пирятинський КХП» Віталій Бабак придбав мікроавтобус Ford Transit 2012 р.в. Автомобіль йому коштував 129,8 тис. грн. Це майже у 2 рази нижче, ніж середня ринкова ціна на такий мікроавтобус у 2017 році (за даними сайту auto.ria). Як депутату вдалося знайти такий дешевий автомобіль, невідомо.

Крім того, 1 вересня 2017-го Віталій Бабак придбав нежитлову будівлю у селі Венслави Лохвицького району, площею 1602 м². Вартість будівлі 420 тис. грн. Попереднім її власником було київське ПрАТ «Райз-Максимко».

Таким чином, вартість кожного з цих «оновлень» становить більше 50 прожиткових мінімумів. Тому Віталій Бабак мав повідомити про суттєві зміни в майновому стані, але не зробив цього.

Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки в Полтавській області Нацполіції України звернулося до суду щодо притягнення депутата до адмінвідповідальності. Поліцейські подали дві скарги — по одній на кожне незадеклароване майно.

На суді Віталій Бабак заявив, що не знав про необхідність подання повідомлення про зміни. Він вважав, що всі зміни вкаже у річній декларації.

Суддя вирішив, що матеріалів, які надав слідчий достатньо для доведення провини депутата. Тому призначив по 1700 грн штрафу за кожне незадеклароване придбання — разом 3400 грн.

"Зазначимо, що рішення про притягнення до адмінвідповідальності суд прийняв вже після того, як Віталій Бабак виправився. 30 листопада 2017 року він опублікував повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Там він вказав і автомобіль і нежитлову будівлю", - повідомляє видання.

Видання нагадало, що у вересні 2017 року Октябрський райсуд Полтави оштрафував на 1700 грндепутата Полтавської облради Сергія Гамзу від «Опоблоку», який придбав влітку позашляховик Mercedes-Benz G 500 і не повідомив про це громадськість.