Порошенко знайшов альтернативу деклараціям активістів (ОНОВЛЕНО)

Президент Петро Порошенко пропонує замінити обов'язкову подачу декларацій громадськими активістами на обов'язкове звітування.

Про це в ефірі телеканалу "Рада" заявила представник президента в парламенті Ірина Луценко, інформує УП

За її словами, про такий компроміс Порошенко домовився з представниками громадських організацій.

"Я знаю, що громадські організації та активісти погодилися на розширене подання інформації, розширене звітування", - сказала депутат.

Вона повідомила, що крім того президент планує збільшити поріг доходів ГО для необхідності надання таких звітів, що в два-три рази зменшить кількість підзвітних осіб.

"Президент наполягає на тому, щоб члени цих громадських об'єднань, особливо активісти-антикорупціонери, особисто як фізичні особи не проходили таке е-декларування, а буде просто розширене звітування громадських організацій", - розповіла Луценко.

Вона додала, що тепер лишилося отримати згоду на такий варіант від депутатів Верховної Ради.

Своєю чергою, виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин в коментарі УП повідомив, що громадські активісти - антикорупціонери не погоджуються з ідеєю президента Петра Порошенка замінити обов'язкове подання ними декларацій на розширене звітування про доходи.

"Це розширення не погоджено з громадськими організаціями", - заявив він.

За словами активіста, про цю свою ініціативу президент згадав на зустрічі з активістами 17 січня, але вони її не підтримали.

Юрчишин, який також був присутній на зустрічі, розповів, що відповідна пропозиція глави держави міститься в двох його законопроектах 6674 та 6675, але вона не відповідає міжнародним стандартам.

"За першу ж помилку у такому звіті скасовується неприбутковість, притому скасовується заднім числом за попередній рік, і організація змушена буде виплачувати податки за весь минулий рік, ніби вона здійснювала прибуткову діяльність. Такого немає ніде у світі", - наголошує український директор TI.

Як відомо, 27 березня 2017 року Порошенко підписав зміни до закону "Про протидію корупції", згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.

Євросоюз розкритикував цю ініціативу. Президент згодом попросив депутатівскасувати відповідну вимогу.

Читайте також РПР ЗАКЛИКАЄ НАРДЕПІВ СКАСУВАТИ Е-ДЕКЛАРУВАННЯ ДЛЯ ГРОМАДСЬКИХ АКТИВІСТІВ