Апеляційний суд скасував виправдувальний вирок щодо ветеринара-хабарника

Апеляційний суд Черкаської області визнав винним у хабарництві завідуючого відділом регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, якого рік тому виправдав Соснівський районний суд Черкас.

Завідувача  відділом Черкаської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини обвинуватили у тому, що він вимагав та отримав у березні 2016 року дві тисячі гривень хабара у менеджера ТОВ «Птахофабрика Орловецька» за спрощену процедуру прийому та реєстрації зразків, які надходять на дослідження, а також пришвидшення оформлення та видачі експертних висновків на пшеницю, яку реалізовує товариство. Про це «Ні корупції!» стало відомо з матеріалів Єдиного державного реєстру судових справ України.

Чиновникові інкримінували злочин, передбачений ч.3 ст.368 КК України.

скрін вироку суду першої інстанції

Свою вину у суді обвинувачений не визнав.

У січні 2017 року Соснівський райсуд Черкас виправдав чиновника за недоведеністю складу кримінального правопорушення.

Незаконний, на думку державного обвинувача, виправдувальний вирок прокуратура області оскаржила в апеляційної інстанції. Справу слухали протягом майже року і нещодавно,  31 січня 2018 року, Апеляційний суд області скасував вирок Соснівського районного суду та постановив новий.

Ним чиновника визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України, та призначено у покарання штрафу - 21 250 грн., з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням адміністративно-розпорядчих та організаційно-господарських функцій на два роки.