ДУСя не розповіла «Ні корупції!», кому, навіщо і за скільки здавала держрезиденції в оренду

У Державному управлінні справами (ДУС) не відповіли на запит «Ні корупції!», що стосувався надання інформації про повний перелік заходів, які проводились на території та з використанням державних резиденцій, що перебувають в управлінні Державного управління справами  у  2017 році.

Зокрема, у запиті вимагалося зазначити назву резиденції, де проводився захід, дату проведення заходу, замовника проведення заходу та суму за оренду резиденції згідно з договором.

Принагідно «Ні корупції!» ще у запиті зауважив, що Згідно з Законом України «Доступ до публічної інформації» «не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно».

Своєю чергою у Державному управління справами запит «Ні корупції!» переадресували в Управління адміністративними будинками ДУС, а вже там відповіли, що це не публічна інформація, оскільки ще потребує створення.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше юрист Інституту медіаправа Віта Володовська зазначала, що розпорядники інформації інколи занадто вузько тлумачать «задукоментованість» публічної інформації.

«Дійсно, закон «Про доступ до публічної інформації» не вимагає від розпорядників створювати інформацію, однак і не зводить публічну інформацію лише до тих даних, які містяться в єдиному документі. Досить часто надання відповіді на запит вимагає вибірки відомостей з різних документів чи реєстрів, що аж ніяк не може вважатись створенням нової інформації, адже вона вже була раніше зафіксована, хоч і на різних носіях», - зазначила юрист.

Читайте також ДУСІВСЬКЕ «ЗАЛІССЯ» ПРИХОВАЛО УМОВИ ОРЕНДИ РЕЗИДЕНЦІЇ ДЛЯ ВЕЧІРКИ «ПОРОШЕНКІВЦІВ»

ДУСЯ НЕ РОЗПОВІЛА “НІ КОРУПЦІЇ!”, СКІЛЬКИ БЮДЖЕТНИХ ГРОШЕЙ ПІШЛО НА УТРИМАННЯ КОЖНОЇ З ДЕРЖРЕЗИДЕНЦІЙ