Суд умовно покарав чиновника, який не подав декларацію

Начальник відділу персоналу та правового забезпечення Маньківської РДА, що на Черкащині, звільнившись з посади, не подав декларацію за 2016 рік. Попри те, що про цей обов'язок його попередили письмово. За таку необачність чиновник отримав умовний термін. Про це "Ні корупції!" довідався з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Як стало відомо нашому виданню з даних, розміщених на сайті Судової влади України, засуджений чиновник – це Ігор Коваль. У судовому засіданні свою вину у вчиненні злочину чоловік не визнав.

«Він вважає, що достатньо того, що він подав декларацію у паперовому варіанті за останнім місцем роботи і він не зобов’язаний подавати дану декларацію в електронному варіанті. …просив винести відносно нього виправдовувальний вирок, оскільки своїми діями він не вчинив жодного злочину, не наніс нікому ніякої шкоди», - йдеться у вироку.

Проте його вина у вчиненому злочині доведена доказами, добутими в ході досудового розслідування. Серед них, зокрема лист НАЗК про те, що декларація обвинуваченого в паперовому вигляді на адресу агентства не надходила.

Тож суд визнав чиновника винним за ст. 366-1 КК України і призначив покарання - один рік. Тим же вироком його звільнили від відбування основного покарання, давши йому один рік умовно.

Свою помилку Ігор Коваль не виправив. На сайті НАЗК його декларація так і не з’явилася.

Тож, що так наполегливо приховує пан Коваль від оприлюднення, залишається здогадуватися. Відомо лише, що екс-чиновник у 2015 році балотувався до Черкаської  обласної ради від партії "Відродження", у якій більшість - колишні члени "Партії регіонів".

«Ні корупції!» вже писав про головного спеціаліста персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги, управління соціального захисту населення Монастирищенської РДА Черкаської області, яка також наполягала на поданні декларації у паперовому вигляді. На електронний варіант не погоджувалася нібито через релігійні переконання. Суд визнав її винною у неподанні декларації та позбавив волі на один рік, замінивши основний термін покарання одним роком умовно.