Експертизу про причину пожежі в «Вікторії» провів той самий дснсник, що раніше затвердив протокол випробувань вогнезахисного оброблення

У листопаді 2017 року одеські ЗМІ опублікували скріни документу експертизи причин пожежі в дитячому комплексі «Вікторія», що забрала життя трьох дівчат з танцювального ансамблю «Адель», згідно з якою найбільш вірогідною причиною названий аварійний режим роботи побутового кип’ятильника.

При цьому експертизу підписав начальник дослідницько-випробувальної лабораторії ДСНС України в Одеській області О. Панкратов, який, як виявилось, у 2016 році проводив у цьому ж закладі випробування з визначення якості проведеного поверхневого вогнегасного обробляння дерев’яних конструкцій корпусів «Вікторії».

Це слідує з офіційної відповіді по результатах службового розслідування за фактом пожежі в таборі «Вікторія» одеською мерією.

З матеріалів службового розслідування Одеської міської ради

Примітно, що слідчі прокуратури, які розслідують цю справу, орієнтуються на результати пожежно-технічної експертизи, що проводили спеціалісти з Києва. За результатами цієї експертизи, точна причина пожежі не встановлена. Як розповіла спікер прокуратури Інна Верба виданню «Думская», експерти називають чотири версії: підпал, розігрітий предмет (можливо, кип’ятильник), виникнення пожежі через відкритий вогонь, коротке замикання.

Як повідомляв «Ні корупції», пожежа в дитячому таборі «Вікторія» відкрила чимало сумнівних деталей при реконструкції комплексу. Так, дерев’яні корпуси, які обійшлись бюджету в десятки мільйонів гривень, використовувались без введення в експлуатацію. Тендер на виконавця робіт був проведений між двома пов’язаними компаніями. Фактично в «Вікторії» працювали «мертві душі».