Будівництво газогону в Авдіївку проводиться непрозоро – ПАТ «Донецькоблгаз» відповіло Жебрівському

Компанія «Донецькоблгаз» на своєму офіційному сайті відповіла на звинувачення голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації (ОВЦА) Павла Жебрівського щодо саботажу при будівництві підвідного газогону Очеретино-Авдіївка. Зокрема, представники «Донецькоблгаз» зазначають, що генеральний підрядник будівництва газопроводу до Авдіївки ТОВ «Теплоенергокомплект» був обраний непрозоро, і компанія не має досвіду реалізації подібних проектів.

Крім того, за словами представників ПАТ «Донецькоблгаз», постачальником труби було обрано ТОВ «Полімерна група «Терполімергаз», який також не мав досвіду виробництва труби згідно з вимогами проекту.

Раніше про непрозорість обрання без тендеру підрядника робіт для будівництва газопроводу в Авдіївку й постачальника труб повідомляв «Ні корупції».

На даний час Дружківським відділенням поліції Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області здійснюється розпочате у жовтні минулого року  досудове розслідування кримінального провадження за фактом можливого привласнення, розтрати, заволодіння чужим майном службовою особою Департаменту розвитку базових галузей Донецької ОДА, вчинене у великих розмірах під час виконання робіт із будівництва підвідного газопроводу від ГРС Очеретино до Авдіївка.

Більше того, як слідує з судового реєстру, наприкінці 2017 року Дружківським міським судом у рамках даного провадження було накладено арешт на майно.

Нагадаємо,  що до будівництва, підрядником якого було обране ТОВ «Теплоенергокомплект», також підключалась компанія «Донецькоблгаз» у якості субпідрядника. За словами представників підприємства, свою частину роботи вони виконали ще в січні 2018 року, однак грошей досі не отримали. Головною ж причиною відмови наразі в закачуванні природним газом і експлуатації газопроводу в «Донецькоблгаз» називають відсутність необхідних для запуску газогону документів, а також те, що досі значна ділянка газопроводу є не заритою.

Як повідомляв «Ні корупції», відтермінування запуску газогону в Авдіївку, за версією офіційної влади в Донецькому регіоні, є невиконання випробувань збоку ПАТ «Донецькоблгаз». Фактично таку відповідь з Донецької ОВЦА отримав «Ні корупції», хоча влада обіцяла дати газ Авдівці й ще сімом населеним пунктам до Нового року.

Наразі фактично заручниками цієї ситуації є близько 25 тисяч мешканців регіону, які перебувають без газу вже понад півроку.