Суд відпустив хабарника, який чемно відбув умовне покарання

Наприкінці січня цього року Тальнівський районний суд Черкаської області звільнив засудженого за хабарництво начальника відділу містобудування та архітектури РДА від покарання (трьох років позбавлення волі умовно) через закінчення терміну випробування. Про це «Ні корупції!» довідався з матеріалів Єдиного державного реєстру судових справ України.

Відомо, що ще у травні 2013 року начальник відділу містобудування та архітектури Тальнівської РДА вимагав хабара - 1000 доларів США за вирішення питання за виготовлення, підписання і видачу місцевому жителю містобудівних  умов та обмежень забудови земельної ділянки для проведення реконструкції розташованого на наділі приміщення.

Обвинуваченим виявився Олександр Маньковський. Про це «Ні корупції!» стало відомо з матеріалів порталу Судова влада України.

Суд першої інстанції виніс виправдувальний вирок у цій справі у червні 2014 року. Суддя Тальнівського райсуду Черкаської області Дмитро Дьяченко дійшов висновку, що у обвинуваченого не було умислу на одержання хабара та шахрайство.

Прокуратура оскаржила це рішення. В апеляційній скарзі прокурор просив про ухвалення нового вироку, відповідно до кваліфікації ч.2 ст.15, за ч.1 ст.190 КК України, ч.4 ст.368 КК України та засудження обвинуваченого на 5 років позбавлення волі з конфіскацією належного йому майна.

У січні 2015 року новим вироком Апеляційного суду Черкаської області екс-чиновника визнано винним у замаху на злочин та хабарництві. У покарання його позбавили волі на 5 років без конфіскації майна. Тим же вироком його звільнили від відбування призначеного основного покарання, встановивши іспитовий строк 3 роки.

Статтю обвинувачення щодо шахрайства (ст. 190 КК України) суд відкинув за недоведеністю вчинення кримінального правопорушення.

Днями райсуд області звільнив засудженого від покарання, трьох років неволі умовно, через закінчення терміну випробування. Його також звільнили від основного покарання - 5 років позбавлення волі. На доленосне засідання екс-чиновник не з’явився, а у своїй заяві до суду просив слухати справу без нього.

Як ми вже повідомляли, у квітні 2015 року правоохоронці взяли на гарячому під час отримання 15 000 грн хабара  Миколу Щербатого, який керував сектором містобудування та архітектури Тальнівської РДА. Гроші він просив за погодження та видачу містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки. Минулого року суд визнав екс-чиновника винним у злочині, передбаченому ч. 3 ст. 368 КК України і призначив йому покарання у п’ять років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Досі вирок не вступив у законну силу, оскільки за скаргою прокуратури справу розглядає апеляційна інстанція.