Газогін в Авдіївку досі не прокладений: Жебрівський звинувачує керівництво ПАТ «Донецькоблгаз»

Майже місяць «Ні корупції» очікував відповіді від чиновників Донецької області на запитання, коли буде, нарешті, запущений газогін Авдіївка-Очеретине, який обіцяли добудувати ще наприкінці минулого року.

Як виявилось, будівництво газопроводу наразі на завершальний стадії, в той же час ПАТ «Донецькоблгаз», без якого введення в експлуатацію газогону неможливе, не виконує необхідну роботу.

Про це повідомляє голова Донецької ОВЦА Павло Жебрівський.

Зокрема,  очільник Донецької області визнає, що проблема з газом у регіоні поставала ще у 2015 році, а влітку минулого року Авдіївка і ще сім населених пунктів взагалі залишились без газу через обстріли.

Проект нового газогону, який забезпечить подачу палива з неокупованих територій, розробляв ПАТ «Донецькоблгаз». Більш того, підключення нового газопроводу без участі цієї компанії неможливий. Однак необхідні випробування для майбутнього введення в експлуатацію газогону досі не проводяться.

Жебрівський наголошує, що ця ситуація додає напруження в регіоні, адже без газу зараз живуть близько 25 тисяч мешканців Донецької області на підконтрольній території.

Як повідомляв «Ні корупції», будівництво газогону до Авдіївки ведуть сумнівні компанії, обрані місцевою владою без проведення тендеру. При цьому віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час відвідин прифронтового міста  запевнив: газ буде ще до Нового року.

Слід додати, що 38% акцій ПАТ «Донецькоблгаз» наразі належить державному НАК «Нафтогаз України».

У той же час у НАК "Нафтогаз України" відмовились відповідати на запит, коли буде введений в експлуатацію газопровід в Авдіївку, зазначивши, що питання не в їхній компетенції.